جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 14 فروردین 1399

آیین تجلیل از خیرین و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی برگزار شد

 WhatsApp Image 2020 02 03 At 5.00.23 PM (1)

آیین تجلیل از خیرین و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان با حضور مسئولان کشوری و استانی در شهرستان خنداب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مرکزی؛ همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، آیین تجلیل از خیرین و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان با حضور  رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، مدیرعامل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان و سایر مسئولان این جمعیت با همراهی جمعی از خیرین و داوطلبان از سراسر استان در مسجد جامع روستای ایجان شهرستان خنداب برگزار شد. 
 
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در این آیین با تقدیر از آقای حیدری، خیر استان که هزینه ساخت پایگاه امداد و نجات شهرستان خنداب را تامین کرده بود، گفت: ما در تمامی حوزه ها اعم از جوانان، طلاب، امداد، داوطلبان و حتی خیرین، نخبه داریم که آقای حیدری و خانواده محترمشان جزو نخبه های این حوزه هستند. 
رئیس سازمان داوطلبان گفت: یک نهاد اجتماعی همچون هلال احمر دارای منابع مختلفی است که یکی از آنها استفاده از ظرفیت خیرین است، منبع بعدی کمکهای بنگاه های اقتصادی است ولی مهمترین سرمایه یک نهاد اجتماعی منابع انسانی آن است که اگر این منابع انسانی داوطلب باشد فوق العاده است. 
نصیری گفت: تمامی پرسنل جمعیت هلال احمر در کل کشور حدود ۷ هزار نفر هستند ولی از حدود ۲ میلیون نفر داوطلب در حوادث و بلایا بهره مند هستیم، ما فقط ۶۰ هزار داوطلب آموزش دیده داریم که به آنها امدادگر می گوییم و شبانه روز در حال خدمت رسانی به مردم هستند. 
رئیس سازمان داوطلبان گفت: ۴ هزار و ۱۲۰ نفر فقط طی ۱۰ روز در حوزه جمع آوری، بسته بندی و توزیع و ارسال اقلام کمک های مردمی در استان سیستان و بلوچستان مشارکت داشتند. 
وی افزود: ۴۰ هزار نفر در ۵ استانی که درگیر سیل بوده اند، در پروسه امدادرسانی، جمع آوری و توزیع کمک های مردمی و ... به ما به شکل داوطلبانه کمک کردند. داوطلبان ما پزشکان، طلاب، امدادگران، جوانان و ... بودند که مقام معظم رهبری فرمودند می توان از سیل همدلی و عظمت مهربانی این عزیزان یک کتاب نوشت، اما نتوانستیم به خوبی از آنها تقدیر کنیم. 
نصیری بیان کرد: هر اتفاقی در دنیا رخ دهد از فدراسیون بین المللی صلیب سرخ یک گروهی برای ارزیابی آن حادثه اعزام می شود، که گزارش این ارزیابی را در سایت فدراسیون اعلام می کنند و بر اساس این گزارش درخواست کمک می کنند. 
وی گفت: گزارشی که از خدمت رسانی در حوادث اخیر ایران توسط ارزیاب اعزامی اعلام شد دارای ۶ بند بود که ۴ بند آن مربوط به عملکرد داوطلبان است که به این شرح است: نقاط قوت عملکرد هلال احمر ایران در کمک رسانی در سیل گلستان و خوزستان همچون حضور قوی و گسترده جمعیت در مناطق آسیب دیده و استفاده از منابع انسانی، منابع مالی، تجهیزات امدادی، ارائه خدمات ۵ ستاره و بالاتر از استانداردهای جهانی به آسیب دیدگان، این نوع خدماتی که جمعیت به آسیب دیدگان ارائه می دهد در هیچ جای دنیا سابقه نداشته و استاندارد ها توسط هلال احمر ایران جابجا شده است. 
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: مدیریت داوطلبان و استفاده از توان داوطلبان به شکل مستمر و برنامه ریزی شده و هماهنگ، مدیریت داوطلبان خودجوش از نقاط قوت و برجسته هلال احمر است و از همه مهمتر ارائه خدمات به مردم آسیب دیده همراه با لبخند بوده است.
 
کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

دکتر نصیری WhatsApp Image 2020 02 03 At 5.00.23 PM (2) WhatsApp Image 2020 02 03 At 5.00.23 PM