اجرای طرح «دست یار» در همدان

طرح دست یار با آیین بسته بندی و توزیع سبدهای حمایتی معیشتی ویژه نیازمندان و بیماران متأثر از کرونا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان همدان، معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان همدان در راستای رسالت اجتماعی خود در دستگیری از نیازمندان، امروز سه شنبه با برگزاری آیین بسته بندی و توزیع سبدهای حمایتی معیشتی ویژه نیازمندان و بیماران متأثر از کرونا، به ندای کمک های مؤمنانه رهبر معظم انقلاب لبیک گفت. 
این آیین با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری همدان کلید خورد، مدیران NGO ها،  مؤسسات خیریه  و جانشین فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) ناحیه همدان نیز حضور داشتند تا آوازه همدلی ایرانیان در مقابله با پیامدهای شیوع کرونا ویروس، بیش از پیش به گوش برسد. 
در ابتدای این مراسم، سرپرست جمعیت هلال احمر استان همدان با صلوات بر روح بلند شهدای عرصه سلامت، از کرامت طبع همه نیکوکاران و کریمانی که دست در دست جمعیت هلال احمر نهاده و برای تسکین دردهای نیازمندان و بیماران متأثر از کرونا قدم برداشتند، تقدیر کرد. 
علی سنجربیگی با بیان اینکه کرونا با همه ناملایماتی که برای جهانیان به وجود آورد بالاخره تمام خواهد شد، از ماندگار شدن ایثارگری ها و فداکاری هایی که متعاقب شیوع این ویروس، در سطح کشور شاهد بودیم، سخن گفت و افزود: طبق روال همه ساله ابتدا طرح همای رحمت و سپس با لبیک به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم کمک های مؤمنانه از سوی اقشار مختلف، طرح دست یار را اجرا کردیم. 
وی در همین راستا از توزیع بیش از  2هزار سبد غذایی در قالب طرح همای رحمت ویژه اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان سخن گفت و افزود: امروز هم در نتیجه  همت خیرین و زحمت داوطلبان، بیش از یک هزار سبد غذایی در قالب طرح دست یار، میان نیازمندان شناسایی شده توزیع می شود. 
معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان نیز با بیان اینکه پس از فرمان رهبری، گروه های مختلف مردمی، سازمان ها، نهادها، جمعیت ها و سمن های مختلف وارد عمل شدند تا کمک های مؤمنانه خود را به دست نیازمندان برسانند، اظهار کرد: رزمایش کمک های مؤمنانه هلال احمر این حسن مضاعف را دارد که به دستگیری از بیماران متأثر از کرونا نیز می پردازد. 
 
سمیه زرچینی
تهیه کننده:

سمیه زرچینی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *