امدادرسانی هلال‌احمر تربت حیدریه به بیش از ۲ هزار حادثه‌دیده در برف‌وکولاک شهرستان

 52373

رئیس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه گفت: در پی برف و کولاک در جاده های مواصلاتی این شهرستان در 72 ساعت گذشته، امدادگران جمعیت هلال احمر به ۲ هزار نفر امدادرسانی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی؛ سعید فکوری گفت: نیروهای جمعیت هلال احمر شهرستان با توجه به شرایط آب و هوایی در محورهای مواصلاتی، با استفاده از ظرفیت۶۶ نجاتگر داوطلب و پرسنل و با کمک ۱۰دستگاه خودروی امدادی اعم از آمبولانس،خودروی نجات و خودروهای عملیاتی شعبه اقدام به امدادرسانی کردند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در برف و کولاک اخیر، افزود: در ۷۲ ساعت گذشته ۲۳۰۰ تخته پتو و ۴۰۰ بسته غذای اضطراری میان حادثه دیدگان توزیع شد. همچنین با تلاش امدادگران ۲۷۰ دستگاه خودرو گرفتار در برف رهاسازی و به ۲ هزار نفر امدادرسانی شد.

فکوری در ادامه از انتقال دو خانم باردار توسط نجاتگران هلال‌احمر خبرداد و گفت: در پی بارش شدید برف و مسدود شدن مسیر های ارتباطی و در تماس مرکز اورژانس مبنی بر نیاز دو خانم باردار در روستای نسر، تیم امداد و نجات گرماب به محل اعزام شدند که پس از طی مسافت در برف و کولاک شدید به محل مورد نظر رسیدند و دو خانم باردار را به مراکز درمانی منتقل کردند.

وی درباره عملیات نجات خانواده گرفتار در ارتفاعات روستای رزگ بیان کرد: طی اعلام بخشداری بایگ مبنی بر گرفتار شدن خانواده ۵ نفره در یک دامداری در دامنه ارتفاعات روستای رزگ، تیم امداد و نجات کوهستان به همراه یک تیم پشتیبان به محل اعزام شدند که پس از  تلاش ۲۶ ساعته به همراه افراد محلی توانستند به اعضای این خانواده دسترسی پیدا کنند و آنان را از مرگ حتمی نجات دهند.

کلمات کلیدی