جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

سه شنبه ، 13 خرداد 1399

امدادرسانی هلال‌احمر مازندران به 320 خانوار در مناطق ییلاقی استان

 Khazarnama4

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان مازندران گفت: امدادگران هلال احمر این استان از ۲۴ آبان تاکنون به ۳۲۰ خانوار به تعداد یک هزار و ۳۶۷ نفر خدماتی مثل رهاسازی خودروها، ارسال محموله های غذایی به وسیله بالگرد و نجات گمشدگان ارائه کرده اند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان مازندران؛ غلامعلی فخاری گفت: ۲۹ تیم عملیاتی امداد و نجات شامل ۱۵۰ امدادگر در برف و کولاک های اخیر این استان به آسیب دیدگان خدمات رسانی کردند.

وی افزود: این امدادگران با انجام فعالیت های شبانه روزی از ۲۴ آبان تاکنون به ۳۲۰ خانوار به تعداد یک هزار و ۳۶۷ نفر خدمات رسانی کردند که این خدمات شامل رهاسازی خودرو، ارسال محموله های غذایی و نجات افراد از برف و بوران بوده است.

وی گفت: از این تعداد ۱۱۲ مورد رهاسازی خودرو انجام شد که به طور معمول و عادی رهاسازی خودروها می بایست در جاده های اصلی انجام شود اما در هنگام بارش برف اکثر این خدمات به مناطق ییلاقی سوق داده می شود.

معاون امداد و نجات هلال احمر مازندران گفت: سرنشینان این خودروها بدون توجه به هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران به این مناطق سفر می کنند در حالی که تجهیزات و امکانات مورد نیاز را با خود همراه ندارند.

فخاری با اشاره به گرفتار شدن حدود ۵۰ نفر در روستاهای برفگیر آلاشت، افزود: غذای مورد نیاز این افراد از طریق بالگرد امدادی ارسال شد.

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی