جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

امدادگران هلال‌احمر سیستان و بلوچستان، آماده برای خدمت در طرح امداد نوروزی

 Sistan O Baloochestan

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان گفت: دوره بازآموزی طرح امداد و نجات نوروزی سال ۹۹ در 3 منطقه زاهدان، سراوان و ایرانشهر برای 450 نجاتگر سطح استان که در پایگاههای طرح امداد و نجات نوروزی همکاری دارند، برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان، رسول راشکی اظهار کرد: این دوره با حضور نجاتگران و پرسنل پایگاه های امداد و نجات بین شهری 7 شهرستان زابل، هیرمند، هامون، نیمروز، زابل، زهک، زاهدان و میرجاوه در شهرستان زاهدان اجرا شد.

وی گفت: دوره بازآموزی طرح امداد و نجات نوروزی در شهرستان زاهدان به مدت ۲ روز ویژه 155 نجاتگر برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: در این دوره، نجاتگران با آخرین سرفصل های آموزشی در استفاده کاربردی از خودروهای آمبولانس، نجات و تجهیزات مربوطه، مدیریت صحنه عملیاتی، رهاسازی مصدومین گرفتار در خودرو حادثه دیده، تثبیت خودرو و جست‌وجو و نجات مصدومان جاده ای، اقدامات پیش بیمارستانی و روش های حمل مصدوم آشنا شدند.

 هدف از اجرای این طرح افزایش آمادگی و بالا بردن توان عملیاتی نجاتگران و همچنین کاهش تلفات جاده ای است. همچنین در پایان دوره برای نجاتگران، کارت شرکت در دوره بازآموزی و گواهینامه بازآموزی طرح امداد و نجات نوروزی صادر خواهد شد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی