جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

دوشنبه ، 12 خرداد 1399

با جرای طرح امداد تابستانه هلال‌احمر انجام شد: امدادرسانی به 965 حادثه‌دیده در خراسان جنوبی

 1

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: از آغاز طرح تابستانه امداد و نجات هلال احمر از 31 خرداد، 292 حادثه به وقوع پیوسته که از این تعداد 196 مورد جاده ای، 42 مورد شهری، 10 مورد کوهستان، یک مورد ریزش آوار، یک مورد زلزله و یک مورد سیل و آب‌گرفتگی بوده است.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان جنوبی، محمد حمزه اسعدزاده با بیان اینکه برای اجرای این طرح 23 پایگاه ثابت و 6 پایگاه موقت در محورهای مواصلاتی و حادثه خیز استان مستقر شده است، گفت: همچنین 140 نجاتگر با 46 آمبولانس و خودروی نجات به صورت شبانه روزی در آمادگی کامل بوده و در حوادث امدادرسانی می‌کنند.
وی با بیان اینکه در قالب اجرای این طرح به 965 حادثه دیده امداد رسانی شده است، گفت: از این تعداد 602 نفر در حوادث جاده ای و 273 نفر به صورت حضوری، خدمات امدادی دریافت کرده اند. همچنین پنج نفر غرق شده در استخر ها و سدها، 2 نفر حادثه دیده در ریزش آوار، 15 نفر کوهستان و 68 نفر هم مربوط به حوادث شهری بوده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان این که 952 نیروی هلال احمر در قالب  396 تیم عملیاتی در این حوادث امدادرسانی داشته اند، گفت: همچنین 239 دستگاه آمبولانس برای امدادرسانی به حوادث به کارگیری شده و 271 نفر در قالب اجرای طرح تابستانه امداد و نجات اسکان اضطراری یافته و در قالب اجرای این طرح دو مورد حریق، اطفاء شده است.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی