برگزاری اولین دوره انتخابات استانی تعیین سرگروه‌های شبکه داوطلبی در مازندران

 MG 0643

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: استمرار و توسعه خدمات هلال احمر بدون ایجاد شبکه های داوطلبی ممکن نیست و هویت هلال احمر و تمامی ماموریت ها و خدمات آن با نام داوطلبان عجین شده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران؛ مجتبی اکبری در اولین دوره انتخابات استانی تعیین سرگروه‌های شبکه داوطلبی خانه های هلال مازندران ضمن تجلیل از مشارکت متعهدانه و ارزشمند داوطلبان این جمعیت در خدمت رسانی به همنوعان نیازمند گفت: خدمات داوطلبانه به عنوان مهم ترین ارزش سازمانی جمعیت هلال احمر یکی از اصول هفتگانه این جمعیت است و این امر موید جایگاه برجسته و ممتاز داوطلبان در فرایند خدمت رسانی هلال احمر است.

وی افزود: معتقدیم استمرار و توسعه خدمات هلال احمر بدون ایجاد و توسعه شبکه های داوطلبی ممکن نیست و این ضرورت ایجاب می کند تا ما هرچه سریع تر نسبت به تشکیل این شبکه ها در لایه های مختلف جامعه اقدام کنیم.

اکبری افزود: برای ایجاد یک شبکه بزرگ داوطلبان ابتدا باید نسبت به ایجاد شبکه های کوچک و مویرگی در مناطق و اقشار مختلف جامعه اقدام کرد تا به این وسیله از همه ظرفیت های اجتماعی و همه استعدادهای موجود استفاده کرد.

مدیرعامل هلال احمرمازندران گفت: مشارکت داوطلبانه تنها محدود به خدمات مادی و مالی نیست و ترویج صلح و مهربانی، تخصص ویژه داوطلبان است و این پارامترها امروزه بیش از هرزمانی نیاز جوامع انسانی است.

وی صیانت از کرامت انسانی  و کاهش آلام بشری را راهبرد اصلی در فرایند خدمات داوطلبی عنوان کرد و افزود: برای جهانی سازی این راهبرد و اجرای درست آن، نیازمند ایجاد و توسعه شبکه های داوطلبی هستیم.

وی استعدادیابی و تمهید شرایط لازم برای مشارکت افراد با تخصص های مختلف در فرایند خدمات داوطلبانه را رسالت مهم شبکه های داوطلبی برشمرد و افزود: برای این منظور باید ساختارهای لازم در قالب شبکه های داوطلبی تعریف و ایجاد گردد تا همه افراد جامعه امکان مشارکت داشته باشند. موثرترین راه توسعه خدمات داوطلبانه، مشارکت اعضای داوطلب از طریق ایجاد شبکه های داوطلبی است و شبکه های داوطلبی در حقیقت مهم ترین ساختار برای اولویت بندی و اجرای کیفی و کمی خدمات داوطلبانه است.

در ادامه این نشست، اولین دوره انتخابات استانی تعیین سرگروه های شبکه داوطلبی خانه های هلال مازندران برگزار شد که خلیل درویشی، علی اصغر گرزین تبار، محمدشریف مرادی،ب هنام حسن زاده و میثاق اسلامی و خانم‌ها مرضیه نعیم حسینی و معصومه مومن زاده به عنوان اعضای اصلی سرگروه شبکه داوطلبی خانه های داوطلب مازندران انتخاب شدند.

 

 

کلمات کلیدی