جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

دوره بازآموزی طرح امداد و نجات نوروزی کردستان با حضور 280 نجاتگر

 IMG 5122

دوره بازآموزی طرح امداد و نجات نوروزی هلال احمر کردستان با حضور 280 نجاتگر و پرسنل هلال احمر کردستان آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کردستان، محمد باقر محمدی گفت: با توجه به در پیش بودن طرح ملی امداد و نجات نوروزی، دوره بازآموزي طرح ملي امداد و نجات در 2 مرحله با حضور 280 نجاتگر و پرسنل حوزه امداد و نجات آغاز شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: دوره بازآموزي طرح امداد و نجات نوروزي در 2 مرحله از تاریخ 26 تا 29 بهمن ماه و در سه پایگاه امداد و نجات بین شهری صلوات آباد سنندج، مروارید کامیاران و خان بانه برگزار می شود.

وي افزود: در طول این دوره، مباحثي از جمله آشنايي با خودروي نجات و تجهيزات، آشنايي با خودروي آمبولانس و تجهيزات آن، مديريت صحنه، رهاسازي و تثبيت خودرو، تثبيت پزشكي، مديريت راه هوايي، آتل بندي و CPR و ... مرور خواهد شد. 
محمدی هدف از برگزاري اين دوره را افزايش آمادگي و بالا بردن توان عملياتي نجاتگران و همچنين كاهش تلفات جاده اي و شتاب دهي در خدمت رساني به حادثه ديدگان برشمرد. 
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: پاسخگويي مطلوب و موثر در حوادث و سوانح در گرو تربيت نيروي انساني توانمند و آموزش ديده بوده كه با برنامه ريزي و ابلاغ به شعب سراسر استان اين مهم در دستور كار جمعيت قرار گرفته است. 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی