جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

دیدار مدیرعامل هلال‌احمر کرمانشاه با خانواده امدادگر شهید غلامحسین الوندمنش

 Khanevade Shahid

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه در دیدار با خانواده شهید غلامحسین الوندمنش از شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر در دوران دفاع مقدس، یاد شهدای گرانقدر ایران اسلامی را گرامی داشت.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه؛ دکتر فرزین معتمدی گفت: خانواده بزرگ هلال احمر ۴۸۹ شهید در جنگ تحمیلی و در راه دفاع از میهن تقدیم کرده که سهم استان کرمانشاه ۱۲ شهید بزرگوار از تمام رده های جمعیت از کارمندان و پرسنل تا امدادگران و داوطلبان سراسر کشور بوده که به عنوان کادر پزشکی، امدادگر، تدارکات، کادر داروخانه و ...به جبهه اعزام شده بودند.

وی با بیان اینکه جوانان در دوران جنگ، علاقه فراوانی برای یادگیری مهارت های امدادی داشتند تا بتوانند به مجروحان جنگی خدمت رسانی کنند، افزود: شهید غلامحسین الوندمنش هم با روحیه ایثارگری خود، ضمن شرکت در دوره های امدادی هلال احمر، به عنوان امدادگر و راننده آمبولانس فعالیت داشت.

معتمدی افزود: دیدار با خانواده شهدا وظیفه انسانی ما است و در واقع دیدار و گفت و گو با خانواده شهدا و مرور خاطرات و رشادت های شهدا برای ما بسیار لذت بخش است و البته باید تلاش کنیم این ایثارگری ها و رشادت ها، الگویی برای تمام جوانان کشور و بخصوص جوانان جمعیت هلال احمر استان باشد.

در این دیدار پدر و خواهر شهید نیز به بیان خاطرات شهید الوندمنش و نحوه شهادت وی پرداختند.

شهید غلامحسین الوندمنش با گذراندن دوره های امدادی در جمعیت هلال احمر و با علاقه فراوانی که برای حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل داشت، در سن ۲۱ سالگی و به عنوان امدادگر راننده فعالیت داشت و نهایتاً در حملات هوایی و موشکباران دشمن بعثی در شهر کرمانشاه در تاریخ ۲۳ دی ماه سال ۱۳۶۵ بر اثر اصابت ترکش به پا و سر به مقام رفیع شهادت نائل شد.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی