جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 14 فروردین 1399

رونمایی از 2 دستگاه خودروی نجات کردستان با حضور عضو کمیسیون تلفیق بودجه

 Kordestan

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از پایگاه امداد و نجات بین شهری زرینه اوباتو شهرستان دیواندره بازدید و در مراسم رونمایی از خودروهای نجات شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرکردستان، دکتر سید مهدی فرشادان در بازدید از نحوه اجرای طرح ملی امداد و نجات نوروزی هلال احمر کردستان ، از زحمات ارزشمند امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمراستان در پوشش امدادی حوادث تقدیر و تشکر کرد .
در ادامه بازدید ، آیین رونمایی از 2خودرو نجات جمعیت هلال احمر کردستان با حضور مدیرعامل جمعیت استان، نماینده مردم شهرستانهای سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس، فرماندار شهرستان دیواندره ، امام جمعه شهرستان و جمع کثیری از جوانان و امدادرگان در محل پایگاه امدادونجات بین شهری زرینه اوباتو شهرستان دیواندره برگزار شد.
نماینده منتخب مردم شهرستانهای سنندج ، دیواندره و کامیاران و عضو کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاحیه مذکور به شرایط ویژه و کوهستانی استان کردستان، صعب العبور بودن بسیاری از محورهای مواصلاتی و برفگیر بودن بعضی مناطق اشاره کرد و تقویت ناوگان ترابری را از ضروریات و اولویتهای اصلی خواند .
دکتر مهدی فرشادان خود را یک داوطلب جمعیت هلال احمر معرفی کرد و درکنار جمعیت هلال احمر بودن را از خصیصه های خود دانست و خاطرنشان ساخت :" تلاشهای اینجانب ، پیگیریهای جمعیت استان و حسن نگاه جمعیت مرکز منجر به اضافه شدن دو خودوری امدادی موسوم به خودور نجات به ناوگان ترابری جمعیت استان شد . "
مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان نیز در آیین ضمن ابراز خرسندی از ارتقاء ناوگان ترابری جمعیت هلال احمراستان ، از مساعدتهای جمعیت هلال احمر مرکز و تلاشها و رایزنیهای دکترسید مهدی فرشادان تقدیر و تشکر کرد .
محمد باقر محمدی گفت :"استان کردستان مستعد حوادث متعدد طیبعی و غیر طبیعی است و ارتقاء سطوح نرم افزاری و سخت افزاری جمعیت استان را عامل اصلی در جهت مقابله با حوادث و کاستن از تلفات آن عنوان کرد .
محمدی در ادامه به اهمیت خودروهای اضافه شده به ناوگان خودوریی جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت :" با وجود تجهیزات و خودورهای مناسب و مجهز بهتر میتوان به مردم خدمات رسانی کرد و به یاری آسیب دیدگان شتافت ".
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ، ارزش ریالی دو خودرو مذکرو را بالغ بر سه ملیاردتومان ذکر کرد و گفت :خودور مذکور مجهزترین و پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات تخصصی امداد و نجات روز دنیاست و نجاتگران و امدادگران آموزش دیده جمعیت هلال احمر استان کاملا با آن آشنا بوده و توانایی استفاده از آن در عملیاتهای متعدد امداد و نجات را دارند .
امام جمعه شهرستان و اقشار مختلف حاضر در آیین مذکور ضمن ابراز شادمانی از تخصیص دوخودور پیشرفته امداد و نجات به جمعیت استان از عوامل موثر در ثبت این موفقیت تقدیر و تشکر کردند .

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی