جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

نخستین مانور «آمادگی در برابر زلزله »برای دانش آموزان کم توان ذهنی در استان البرز

 58390C9E B8B4 472B BDDF D4DA888EDA66

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان البرز از برگزاری اولین مانور «آمادگی در برابر زلزله»برای دانش آموزان کم توان ذهنی در پنجم آذر ماه 98 خبر داد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان البرز؛ دکتر عنایت با اشاره به اهمیت گسترش آموزش همگانی در افزایش تاب آوری عمومی، افزود :کم توانان ذهنی از جمله گروه‌های آسیب پذیر در حوادث و سوانح محسوب می شوند و به همین دلیل آموزش این گروه در کنار سایر گروه های آسیب پذیر همواره از اولویت های جمعیت هلال احمر بوده است .
عنایت گفت: مانور آمادی در برابر زلزه برای کم‌توانان با حضور مسئولین استانی در مدرسه استثنایی اسپرورین شهرستان کرج در حالی برگزار شد و از آنجا که آموزش های لازم توسط مربیان هلال احمر، پیش از این در دوره های مختلف برای 70 نفر از دانش آموزان استثنایی این مدرسه برگزار شده و رضایت بخش بود، اهمیت اجرای طرح جامع «آموزش کمک های اولیه و آشنایی با مخاطرات برای کم توانان ذهنی و ناشنوایان»در سراسر استان مورد توجه مسئولین قرار گرفت.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان البرز گفت: نحوه صحیح پناه گیری در محیط های امن مدرسه، خروج اضطراری، برپایی چادر و همچنین انتقال مصدومان از سوی مربیان هلال احمر آموزش و در روز برگزاری مانور اجرا شد .

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی