جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

پنجشنبه ، 21 فروردین 1399

همراهی امدادگران هلال‌احمر اشکذر با کاروان راهیان‌نور دانش‌آموزی/ برگزاری کمیته شهرستانی اعطا و ارتقاء درجه امدادگران در بهاباد

 Ashkezar Rahiyan Nor (4)

امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر به منظور ارائه خدمات امدادی، کاروان راهیان نور دانش آموزی شهرستان اشکذر را همراهی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر گفت: تعدادی از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر برای پوشش امدادی کاروان‌های راهیان نور اعزام شدند.

عباسعلی کریمی گفت: ارائه خدمات امدادی، نظارت بر تغذیه و بهداشت و ارائه توصیه‌های ایمنی خدماتی است که امدادگران در این اردو به دانش‌آموزان ارائه می‌کنند و نقشه‌های کامل مسیر و محل‌های دقیق استقرار پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای در طول مسیر با آدرس و مشخصات کامل در اختیار امدادگران و نجاتگران قرار داده شده است که در صورت نیاز بتوانند از خدمات آن پایگاه‌ها استفاده کنند.

آئین آغاز طرح دادرس در شهرستان اشکذر

آئین آغازین طرح دادرس در مدرسه شهید حسینی زاده خضرآباد با حضور سرپرست شعبه، نماینده آموزش و پرورش، معلمان و مربیان برگزار شد.

عباسعلی کریمی گفت: طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) هرساله در مدارس پسرانه و دخترانه متوسطه دوره اول و پایه هشتم برگزار می شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر شهرستان اشکذر افزود: در طرح دادرس مربیان آموزش دیده، دانش آموزان خود را در تیم های ۱۴ نفره سازماندهی کرده و به آنها آموزش های امدادی لازم را مانند پناهگیری و خروج ایمن، خون ریزی، پانسمان و بانداژ، آتل بندی، اطفای حریق و… ارائه می دهند.

این مقام مسئول با بیان این‌که این آموزش اولیه می‌تواند مقدمه‌ای برای آغاز آموزش‌های تکمیلی امداد و نجات دانش‌آموزان باشد، متذکر شد: خانواده‌ها باید با نام‌نویسی نوجوانان و جوانان در کلاس‌های آموزش امداد و کمک‌های اولیه در زمان اوقات فراغت به رشد علمی و امدادی آنان کمک کنند.

برگزاری کمیته شهرستانی اعطا و ارتقا درجه امدادگران در شهرستان بهاباد

حسن رضاپور رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد گفت: در این کمیته که با حضور کارشناسان معاونت امداد و نجات استان برگزار شد، ۳۲نفر موفق به کسب درجه امدادگر سه، امدادگر دو و امدادگر یک شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهاباد گفت: انتظار می رود با ارتقای درجه امدادگری، توان علمی و مهارتی امدادگران در تخصص های مورد استفاده و نیاز جمعیت در جهت پاسخگویی سریع و موثر و توانمند به حوادث طبیعی و غیرطبیعی و سوانح افزایش یابد.

وی تصریح کرد: اعطای درجات امدادگران و نجات‌گران برای ارتقای امدادگران، ایجاد انگیزه و رقابت سالم در کسب آموزش، ساماندهی و حفظ امدادگران، داشتن آرشیو اطلاعات امدادگران و ارتباط مستمر با آنان صورت می‌پذیرد.

رضاپور فعالیت جمعیت هلال احمر را مدیون اعضای داوطلب فعال خود دانست و اضافه کرد: اگر نیروهای داوطلب در جمعیت هلال احمر حضور نداشتند روند اجرای مراحل مخصوصا عملیات های امدادی به کندی پیش می رفت و انجام دادن فعالیت های سنگین را مدیون اعضای داوطلب مخصوصا امدادگران و نجاتگرانی هستیم که به صورت داوطلبانه در جمعیت هلال احمر حضور دارند.

 

 

 

 

 

 

 

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

Ashkezar Rahiyan Nor (2) Ashkezar Dadras (1)