جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه 20 تیر 1399

پایان نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در گلستان اعلام شد

 Javanan

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: تعداد ۱۰۶ هزار و 528 مسافر نوروزی از ۲۲ پایگاه ثابت و سیار طرح ملی خدمات سفر نوروزی ۹۸ در استان گلستان خدمات دریافت کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان؛دکتر هروی با اعلام این خبر گفت: پایگاه های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی به همت معاونت امور جوانان و مشارکت ارزنده ۶۵۵ نفر روز عضو جوان داوطلب و آموزش دیده از تاریخ ۹۷/۱۲/۲۸ لغایت ۹۸/۱/۱۶ در سراسر استان در جهت ارائه خدمات برپا شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان خاطرنشان کرد: تعداد ۱۱۴ هزار 838 بروشور با هدف راهنمایی، آگاهی بخشی و آموزش های لازم در جهت تسکین آلام و ایمنی و سلامت مسافران نوروزی توزیع شد و تعداد ۲۴ هزار و 930 نفر از خدمات مختلفی چون تست فشار خون ،ارتباط چهره به چهره با رانندگان ،اطلاع رسانی ششمین جشنواره ی نقاشی صلح و دوستی، ارائه ی خدمات زیست محیطی: «تحویل کیسه های زباله به مسافرین و مراجعین،فعالیت ویژه ی تیم های سیار در روز طبیعت در جهت فرهنگ سازی محیط زیست و …» درپایگاه های ایمنی و سلامت مسافران نوروزی بهره مند شدند.
وی در ادامه افزود: سازمان جوانان جمعیت هلال احمر طی سالیان گذشته با هدف بهبود رفتار ترافیکی و کاهش تصادفات جاده ای ، کمپینی را با عنوان بهرفت «بهبود رفتارهای ترافیکی » عملیاتی نموده است که در استان گلستان ۱۸ هزار و 267 نفر از مسئولان و مسافران با مراجعه به پایگاه های نوروزی و امضای میثاق نامه به کمپین بهرفت پیوستند.
دکتر هروی تصریح کرد: فضای دوستدار کودک پایگاه های ایمنی و سلامت نوروزی با هدف ایجاد لحظه هایی جذاب و شیرین برای کودکان و نوجوانان در بخش مختلفی همچون مسابقه نقاشی، عکاسی کودک و بازی های فکری؛ به ۲۲ هزار و 935 کودک و نوجوان مراجعه کننده به پایگاه ها، خدمات مطلوب ارائه نمود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان در پایان اذعان داشت: با توجه به برپایی خیمه نماز در مکان های مشخص که مورد ارزیابی قرار گرفت، تعداد ۲۰۸۶ نفر از نماز جماعت و مشاوره های دینی -مذهبی در خیمه های نماز پایگاه های نوروزی بهره مند شدند.

کلمات کلیدی