جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 10 خرداد 1399

109 نفر نامزد شوراهای اجرایی و بازرسان هلال‌احمر زنجان شدند

رئیس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: 109 نفر نامزد شوراهای اجرایی و بازرسان جمعیت هلال احمر در سطح شهرستان های این استان شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی افزود: ثبت نام از نامزدهای شوراهای اجرایی و بازرسان جمعیت هلال احمر از 11 اردیبهشت آغاز و 17 این ماه به پایان رسید.

وی افزود:  109 نفر در شهرستان های خدابنده، طارم، خرمدره، ماهنشان، زنجان، ایجرود و ابهر نامزد شوراهای اجرایی و بازرسان پنجمین دوره انتخابات مجامع هلال احمر شدند که از این 15 نفر خانم و بقیه آقا هستند.

رئیس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بیشترین تعداد نامزدهای ثبت نام کرده در شوراهای اجرایی و بازرسان پنجمین دوره انتخابات هلال احمر استان به ترتیب در شهرستان های خدابنده، ماهنشان و ایجرود است.

میرزایی گفت: انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر هر چهار سال یک بار در همه مراکز جمعیت هلال احمر کشور برگزار می شود.

وی یادآوری کرد: این انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر در استان زنجان همزمان با سراسر کشور 23 خردادماه امسال برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مراحل مختلف رای گیری و شمارش آرا به حتم لحاظ می شود و با توجه به شیوع ویروس کرونا یکی از اولویت های ستاد انتخابات در استان رعایت فاصله گذاری اجتماعی اعضای شرکت کننده و همکاران در انتخابات است تا از شیوع و انتقال این ویروس جلوگیری شود.

میرزایی با بیان اینکه برگزاری این انتخابات بیانگر مردمی بودن جمعیت هلال احمر است، تاکید کرد: هلال احمر سازمانی امدادی و بشر دوستانه بین المللی است که عموم مردم می توانند در آن عضویت داشته باشند و در تعیین سرنوشت آن نیز نقش مستقیم و اثر گذاری را ایفا کنند، چرا که مردم ارکان اصلی جمعیت هلال احمر را تشکیل می دهند و سرمایه ارزشمند این نهاد عام المنفعه نیز به شمار می روند.

وی گفت: بر همین اساس نیز اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر با تشکیل شوراهای اجرایی در مراکز شهرستان ها، هیات مدیره در مرکز استان و شورای عالی در جمعیت هلال احمر کشور در ارکان تصمیم گیری و تصمیم سازی این سازمان مردم نهاد نقش ایفا می کنند .

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *