اخبار / استانی

امدادرسانی هلال‌احمر استان خراسان جنوبی به ۶هزار و ۷۰۰ حادثه‌دیده در ۴ ماه گذشته

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، از امدادرسانی به ۶هزار و ۷۰۰حادثه دیده در ۴ ماه گذشته خبر داد.

۲ ماه قبل

امدادرسانی هلال‌احمر استان خراسان جنوبی به ۶هزار و ۷۰۰ حادثه‌دیده در ۴ ماه گذشته

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، حمزه اسعد زاده، گفت: هلال احمر این استان از ابتدای سال تاکنون در ۶۵۸ حادثه امداد رسانی کرده است.
وی با بیان اینکه شهرستان طبس با یک‌هزار و ۹۷۵ حادثه دیده، سربیشه با یک‌هزار و ۵۶ مورد و بشرویه با یک‌هزار و ۲ مورد به ترتیب بیشترین حادثه دیده سال جاری را داشته‌اند که نیازمند توجه است، گفت: با توجه به حجم زیاد بارندگی و وقوع سیل در بهار امسال، بیشترین آمار افراد حادثه دیده مربوط به سیل و آبگرفتگی بوده است. 
اسعد زاده گفت: همچنین محورهای جاده ای در شهرستان های قاین با ۸۶ مورد، طبس با ۶۵ مورد و سربیشه با ۴۳ مورد بیشترین آمار وقوع حوادث را به خود اختصاص داده اند و از مجموع حوادث ۳۷۹ مورد جاده‌ای، ۵۲ مورد خدمات حضوری، ۱۱۴ مورد سیل و آبگرفتگی، ۷۹ مورد شهری، ۲۰ مورد کوهستان و ۱۴ مورد سایر حوادث بوده است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه در این حوادث به ۶ هزار و ۷۰  آسیب‌دیده خدمت رسانی شده است، گفت: از این تعداد یک‌هزار و ۲۴۵ نفر در حوادث جاده ای و ۴ هزار و ۳۴۴ نفر در حوادث سیل و آبگرفتگی آسیب دیده‌اند.
وی به اسکان ۲ هزار و ۶۹۵ نفر در این حوادث اشاره کرد و گفت: ۳۳۰ نفر در این حوادث نجات یافتند که از این تعداد ۷۴ نفر به صورت سرپایی درمان و ۲۵۶ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند. 
اسعد زاده گفت: مجموع کل حوادث نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد افزایش، حادثه دیدگان ۱۵۷ درصد و حادثه دیدگان حوادث جاده ای ۳۹ درصد افزایش یافته است. 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در مجموع ۹۸۷ تیم شامل ۲ هزار  ۷۲۶ نیروی عملیاتی هلال احمر برای امدادرسانی در حوادث شرکت داشته اند و ۵۲۵ آمبولانس  دراین حوادث به کارگرفته شده است. بالگرد امدادی جمعیت هلال احمر این استان هم در سال جاری ۱۲ سورت پرواز برای امدادرسانی به حادثه دید گان داشته است.
وی گفت: نیروهای هلال احمر از ابتدای امسال ۵ مورد عملیات اطفاء حریق و ۸۷ مورد عملیات رهاسازی انجام داده‌اند که میانگین مدت زمان عملیات در حوادث جاده‌ای، از آغاز تا پایان عملیات، یک ساعت و ۹ دقیقه و ۷ ثانیه بوده است.