امدادرسانی هلال‌احمر در حادثه واژگونی پراید در اردکان

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان گفت: بر اثر واژگونی سواری پراید در مسیر اردکان به نایین یک نفر کشته و 6 نفر مصدوم شدند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ جواد کمال آبادی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان گفت: این حادثه ساعت 12 و 55 دقیقه روز گذشته 14 مرداد در کیلومتر 20 محور اردکان - نایین به وقوع پیوست.

کمال آبادی افزود: بلافاصله عوامل امدادی هلال احمر شهرستان مستقر در پایگاه نجات امامزاده سیدنورالدین احمد در محل حادثه حاضر و پیکر یک نفر از سرنشینان توسط نجاتگران هلال احمر با استفاده از ست نجات رهاسازی شد.

وی گفت: 6 مصدوم دیگر پس از اقدامات اولیه درمانی توسط نیروهای امدادی با 3 کد اورژانس به نزدیک ترین محل درمانی انتقال داده شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان، با اعلام شماره تلفن 112 برای ارائه خدمات امدادی از سوی هلال احمر، افزود: تلفن ندای امداد در طول شبانه روز، آماده پاسخگویی و دریافت گزارش های حوادث احتمالی از سوی مردم است.

رهاسازی و نجات معجزه آسای راننده تریلر 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان همچنین از برخورد 2 دستگاه تریلی به عنوان دومین حادثه جاده ای در روز گذشته در جاده اردکان به نایین و نجات جان راننده توسط نجاتگران هلال احمر خبر داد.

 جواد کمال آبادی با اعلام این خبر گفت: 2 دستگاه تریلی در محور اردکان به نایین ( 30 کیلومتری اردکان نرسیده به مجتمع گندله سازی ) با هم برخورد کردند که منجر به آسیب دیدگی یک نفر شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان گفت: با اعلام این حادثه به سرعت نیروهای امدادی هلال احمر اردکان مستقر در پایگاه پایگاه امامزاده سید نورالدین با خودروی نجات به محل حادثه اعزام شدند و به وسیله ست نجات، راننده تریلی را رهاسازی و جان وی را نجات دادند.

کمال آبادی با بیان اینکه این عملیات بیش از یکساعت به طول انجامید، گفت: مصدوم پس از رهاسازی و اقدامات اولیه درمانی توسط آمبولانس اورژانس به اولین مرکز درمانی انتقال داده شد.

این مقام مسئول ضمن تاکید بر لزوم رعایت قوانین و احتیاط هنگام رانندگی، از عموم مردم خواست که به محض مواجهه با چنین حوادثی نجاتگران هلال احمر را از طریق تماس با شماره  112 مطلع کنند.

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *