جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 22 فروردین 1399

امدادرسانی هلال‌احمر قزوین به ۱۰۹ نفر در برف‌وکولاک 24 ساعت گذشته

 8F3AAEA3 69F2 4F50 B101 765FC89D7A96

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین از امدادرسانی به ۱۰۹ مسافر و کوهنورد در راه مانده در این استان بر اثر شدت بارش برف و کولاک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قزوین؛ حکمت اله هاشمی با بیان اینکه ۳۰ نیروی عملیاتی جمعیت هلال احمر در قالب ۱۰ تیم امدادی به یاری در راه ماندگان شتافتند افزود: این افراد در مسیرهای ارتباطی برف گیر، کوهستانی و روستایی گرفتار شده بودند.
 
وی افزود: ۶۱ نفر از حادثه دیدگان در شهرستان قزوین، ۳۰ نفر در تاکستان و سایر حادثه دیدگان در دیگر نقاط استان، خدمات امدادی لازم را دریافت کردند.
 
هاشمی افزود: با توجه به بارش برف و برودت دما در روزهای اخیر و پیش بینی هواشناسی مبنی بر ادامه وضعیت جوی ناپایدار، تمامی نیروهای عملیاتی جمعیت هلال احمر قزوین به همراه تجهیزات امدادی برای امدادرسانی به حادثه دیدگان در آماده باش کامل هستند.
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان قزوین بیان کرد: شهروندان از مسافرت در شرایط جوی نامساعد پرهیز کرده و در صورت اجبار به سفر حتما همراه خود سوخت و تغذیه کافی، وسایل ارتباطی (موبایل و شارژر همراه) و البسه گرم به همراه داشته و در صورت بروز حادثه، موارد را به پلیس و نیروهای امدادی از جمله هلال احمر اطلاع دهند.
کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی

تصاویر

5F90B089 2368 4E65 91FA 9CC93DB24420