جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

جمعه ، 16 خرداد 1399

جزئیات عملیات امدادرسانی هلال‌احمر در حادثه انحراف و واژگونی اتوبوس در سوادکوه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه، عملیات امدادرسانی هلال‌احمر در حادثه واژگونی اتوبوس در محور سوادکوه را که منجر به مصدومیت 24 تن شد، تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ متانی گفت: در تماس تلفنی مرکز اوژانس مازندران در ساعت ۲:۴۰ بامداد با جمعیت هلال احمر مبنی بر انحراف و واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور سوادکوه (یک کیلومتر قبل از عبور روستای خطیرکوه لاین شمال) تمامی اکیپ های امدادی به صورت آماده باش در آمدند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سوادکوه افزود: پس از اعلام حادثه، آمبولانس های پایگاه های امداد و نجات گدوک، دوگل، ارفعده و جوارم همچنین کدهای پشتیبانی از شهرستان های سوادکوه شمالی، قائمشهر و بابل به همراه آمبولانس و دو دستگاه خودرو نجات از پایگاه ارفعده و جوارم، همچنین کدهای اورژانس ۱۱۵ از پایگاه های ورسک، دوآب، پل سفید، زیراب و قائمشهر به محل حادثه اعزام شدند.

متانی گفت: پس از انجام اقدامات اولیه و درمانی ۲۴ نفر از مصدومان حادثه به بیمارستان شهداء زیراب منتقل و اجساد ۱۹ نفر از هموطنانمان که در این حادثه جان خود را از دست دادند، توسط عوامل جمعیت هلال احمر و آتش نشانی رهاسازی و تحویل عوامل انتظامی شد.

وی افزود: در این حادثه یک خانم باردار به منظور نجات جنین به بیمارستان منتقل و به صورت اورژانسی سزارین شد که متاسفانه تلاش ها برای زنده ماندن جنین بی فایده ماند و مادر و کودک هردو جان خود را از دست دادند.

همچنین تعدادی از مصدومان حادثه جهت ادامه درمان با آمبولانس و اتوبوس آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان رازی قائمشهر و بیمارستان امام ساری انتقال داده شدند.

Otoubus Savadkooh (1) Otoubus Savadkooh (2) Otoubus Savadkooh (3) Otoubus Savadkooh (4) Otoubus Savadkooh (5) Otoubus Savadkooh (1) Otoubus Savadkooh (2) Otoubus Savadkooh (5)
کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی