نجات جوان ۲۹ ساله پس از ۱۰ ساعت عملیات جست و جو در ارتفاعات شمال تهران

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران از نجات جوان ۲۹ساله که از ارتفاعات دارآباد تهران سقوط کرده بود خبر داد و گفت: بعد از ۱۰ ساعت تلاش و با کمک تیم های عملیاتی پیشرو و پشتیبان هلال احمر شهرستان شمیرانات، مصدوم نجات یافت و به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران، شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران اظهار داشت: در پی اعلام حادثه به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات های اضطراری هلال احمر استان تهران مبنی بر سقوط یک کوهنورد درارتفاعات دارآباد «منطقه خشکه چال» تهران و مصدومیت شدید وی، بلافاصله یک تیم پیشرو عملیات جست‌ و جو و نجات از هلال احمر شهرستان شمیرانات به منطقه حادثه اعزام و سه تیم دیگر نیز پس از آن به عنوان پشتیبان به منطقه اعزام شدند.

وی ادامه داد: پس از ساعتی جست و جو، تیم اعزامی به کوهنورد جوان رسید و پس از انجام اقدامات اولیه پزشکی و تثبیت فیزیکی وی، مصدوم طی عملیاتی با مشارکت امدادگران و نجاتگران کادر و داوطلب این جمعیت و طی مسیری صعب العبور، به پایین کوه منتقل و تحویل عوامل اورژانس تهران شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران اضافه کرد: شهروندان در صورت مشاهده حوادثی این چنینی و یا جهت امدادرسانی در طول جاده ها می‌توانند با شماره تلفن ۱۱۲ جمعیت هلال احمر ارتباط برقرار کنند.

فتحی همچنین با توجه به وقوع  حوادث متعدد این چنینی در ارتفاعات تهران که برای گردشگران و کوهنوردان پیش می آید، عامل اصلی این گونه حوادث را بی احتیاطی و عدم استفاده از لوازم مناسب کوهنوردی و همچنین عدم رعایت حضور در مسیرهای مناسب کوهنوردی عنوان کرد و به همین منظور از ورزشکاران و شهروندان درخواست کرد تا با رعایت نکات ایمنی و ذکر شده بتوانیم از بروز چنین حوادثی پیشگیری کنیم.

مریم یارقلی
تهیه کننده:

مریم یارقلی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *