نجات زن کوهنورد از دیواره های قله «کول جنو» در اشترانکوه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان لرستان گفت: نجاتگران هلال احمر شهرستان ازنا ،پس از 15 ساعت تلاش، جان زن کوهنورد را از دیواره های قله «کول جنو» در اشترانکوه نجات دادند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر لرستان صارم رضایی در توضیح این خبر افزود : شنبه 11 مرداد 99 ساعت ۲۰:۱۵ دقیقه با اعلام حادثه از سوی یک کوهنورد مبنی بر افت شدید فشار خون و گرفتار شدن همنوردش در قله کولجنو که یک خانم ۳۴ ساله اهل تهران بود دو تیم امداد و نجات کوهستان از جمعیت هلال احمر شهرستان ازنا  را به محل حادثه اعزام شدند. 

وی گفت:با توجه به اینکه کوهنوردان اطلاعات دقیقی از محل حادثه خود نداشتند و تلفن همراهشان دائم دچار مشکل میشد بعد از چند ساعت تلاش تیم پشتیبانی و گرفتن مختصات جغرافیای آنها مشخص شد که این تیم دو نفره پس از صعود به قله در هنگام برگشت از همان محل صعود و از روی تیغه ها بر میگردند(مسیر اصلی  برگشت قله کول جنو از مسیر شصت خدا است) و از مسیر اصلی خارج شده و گرفتار می شوند که خوشبختانه تیم پیشرو در مدت زمان چهار ساعت با توجه به تاریکی هوا خود را به محل حادثه رساندد رساندند.

رضایی در ادامه گفت: پس از ریکاوری مصدوم و زدن چندین کارگاه فنی و تخصصی وی را پس از چند ساعت تلاش  به پایین تیغه ها و با توجه به ضعف و بی حالی که داشت او را  در ساعت ۵:۵۰ دقیقه صبح به پناهگاه کول جنو و سپس به روستای کمندان انتقال دادند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان در پایان گفت : این عملیات سخت و نفس گیر در ساعت ۱۱ یکشنبه  12 مرداد پس از ۱۵ ساعت تلاش به پایان رسید.

 

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *