نجات زن 35 ساله از ارتفاعات حوض دال دنا از سوی جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: زن 35 ساله که در ارتفاعات 4000 متری حوض دال دنا از ناحیه پا مصدوم شده بود بوسیله بالگرد به پایین قله انتقال و تحویل نیروهای اورژانس شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویر احمد، سید امان الله جهان بین افزود: با توجه به تماس تلفنی مردمی در  تاریخ 15 مرداد ماه با سامانه اضطراری ۱۱۲ جمعیت هلال احمر استان مبنی بر مصدوم شدن یک خانم ۳۵ ساله از ناحیه پا که به صورت خانوادگی به قله ۴۰۰۰ متری حوض دال دنا صعود کرده بودند به سرعت جمعیت هلال احمر استان با پیگیری و تماس با سازمان امداد و نجات مبنی بر اعزام بالگرد به منطقه حوض دال دنا اقدام کرد.

وی گفت: همراه با موافقت سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جهت اعزام بالگرد به استان یک تیم کوهنوردی ۳ نفره از جمعیت هلال احمر استان وی ک تیم مردمی به همراه ۴ نفر از کادر پرواز در ساعت ۱۹:۲۰ دقیقه از فرودگاه یاسوج به سمت ارتفاعات دنا(حوض دال)  اعزام شدند.

جهان بین گفت:امدادگران مصدوم را از طریق بالگرد به فرودگاه انتقال و از فرودگاه با آمبولانس جمعیت هلال احمر به بیمارستان انتقال دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه وبویراحمد ، تعداد تیم های شرکت کننده  در این عملیات را در مجموع  ۱۶ نفر عنوان کرد (سه تیم تخصصی به تعداد ۸ نفر، ۵ نفر پشتیبانی ، سه نفر تیم آمبولانس )، و افزود : برای اجرای عملیات هماهنگی های لازم میان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل بحران ، دادستان مرکز استان و مدیر عامل جمعیت هلال احمر انجام گرفت.

فریبا کاکاوند
تهیه کننده:

فریبا کاکاوند

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *