جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

شنبه ، 16 فروردین 1399

پایان عملیات جمع‌آوری پیکر جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی

 11

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پایان عملیات جمع آوری پیکر جان باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی با تشریح اقدامات انجام شده از سوی جمعیت هلال احمر در جمع آوری پیکر جان باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی فرودگاه حضرت امام خمینی(ره)، گفت: این هواپیما حامل 179 مسافر و خدمه پروازی بوده است که از این تعداد 147 نفر ایرانی و 32 نفر اتباع خارجی شامل 6 تبعه کانادا، 4 تبعه سوئد، 11 تبعه اوکراین، 10 تبعه افغانستان و یک تبعه انگلستان بوده اند و با توجه به گزارش شاهدان محلی و ارزیابی های انجام شده در محل حادثه، هواپیما در آسمان دچار حریق شده است.
وی با اشاره به اعزام نیروهای امدادی هلال احمر با خودروهای عملیاتی، گفت: 300 نیروی عملیاتی از سازمان امداد و نجات و جمعیت هلال احمر استان های تهران و قم به وسیله ۴۵ دستگاه خودرو به محل وقوع حادثه اعزام شده اند. به علاوه به دلیل ترافیک سنگین در لحظات اولیه وقوع حادثه و تجمع ساکنان محلی، 2 فروند بالگرد با انجام 3 سورتی پرواز نسبت به انتقال نیرو و تجهیزات امدادی، ایمنی و بهداشت فردی اقدام کرد.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به پایان عملیات جمع آوری پیکر جان باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، تاکید کرد: 4 تیم عملیاتی هلال احمر برای پاکسازی احتمالی منطقه در محل سقوط هواپیما حضور خواهند داشت.

کلمات کلیدی
امید کریمی
تهیه کننده:

امید کریمی