14 ساعت تلاش برای نجات زن باردار در بستان‌آباد/انتقال نوزاد بدحال 7 ماهه به درمانگاه

رئیس جمعیت هلال احمر بستان آباد گفت: تیم های امدادی جمعیت هلال احمر استان در یک عملیات امدادی سخت و طاقت فرسا مادر بیماری را از روستای آبدار بخش «تیکمه داش» شهرستان بستان آباد به بیمارستان انتقال دادند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، علی مرسلی درباره این عملیات گفت: چهارشنبه گذشته (2 بهمن) پس از اعلام مدیریت بحران فرمانداری شهرستان بستان آباد مبنی بر نیاز مبرم به امدادرسانی به زن بارداری با وضعیت حاد خونریزی در روستای آبدار از توابع بخش تیکمه داش واقع در دامنه کوهستان سهند، به سرعت تیم امدادی پایگاه امداد جاده ای سیدالشهداء جمعیت هلال احمر شهرستان بستان آباد به محل حادثه اعزام شد.

وی گفت: راه روستا با تلاش نیروهای راهداری که به علت انباشت برف و صعب العبور بودن، مسدود شده بود تا 5 کیلومتری روستا بازگشایی شد، اما با فرارسیدن شب و کوهستانی بودن مسیر و نیاز سریع انتقال زن باردار از روستا به مرکز درمانی، درخواست خودروی آرگو از معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اعلام شد.

رئیس هلال احمر بستان آباد افزود: 3 تیم مجهز از معاونت امداد ونجات جمعیت هلال احمر استان به همراه نجاتگران مجرب تیم های واکنش سریع، تیم تخصصی عملیات و تیم لجستیک و ترابری معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان با یک دستگاه خودروی برف‌رو آرگو در محل حاضر و عملیات امداد آغاز شد و نجاتگران با خودروی آرگو در شب و برف و کولاک شدید خود را به روستا رساندند.

وی گفت: نجاتگران بعد از تثبیت نسبی وضع زن باردار، اقدام به انتقال وی با خودروی آرگو از روستا تا محل استقرار نیروهای امدادی کردند و سپس تحویل آمبولانس پایگاه سیدالشهدای هلال احمر بستان آباد برای انتقال به روستای خاچیک محل استقرار آمبولانس اورژانس برای ادامه درمان و انتقال به بیمارستان استاد شهریار بستان آباد کردند.

مرسلی افزود: در این عملیات یک تیم از پایگاه سیدالشهدای هلال احمر بستان آباد و 3 تیم از معاونت امداد و نجات استان، تیم های راهداری و اورژانس به همراه بخشدار بخش تیکمه داش، رئیس شبکه بهداشت و درمان بستان آباد و رئیس جمعیت هلال احمر بستان آباد حضور داشتند. این عملیات سخت و طاقت فرسا ساعت 16 چهارشنبه 2 بهمن شروع و ساعت 6 صبح پنجشنبه 3 بهمن با انتقال مادر باردار پایان یافت.

پس از تلاش امدادگران برای نجات این زن باردار، فرماندار شهرستان بستان آباد هم  از تلاش های شبانه روزی تیم های جمعیت هلال احمر استان و شهرستان بستان آباد تقدیر کرد.

در تقدیر نامه سید علی موسوی حسینی خطاب به  هادی موسوی سرپرست جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی آمده است: «با توجه به بارش های اخیر که منجر به مسدود شدن اکثر راههای روستایی این شهرستان شده بود بدین وسیله از زحمات جنابعالی و معاونت امداد و نجات و مجموعه تیم های عملیاتی استان و شهرستان که در عملیات طاقت فرسای 14 ساعته شبانه روزی انتقال بیمار بد حال از روستای آبدار از صعب العبور ترین روستاهای دهستان سهند آباد به بیمارستان استاد شهریار بستان آباد تلاش کردند، تقدیر و تشکر نموده و آرزوی توفیق روز افزون را از درگاه خداوند متعال مسالت می‌کنم.»

انتقال کودک 7 ماهه از روستای عرقطو هشترود به مرکز درمانی

نجاتگران جمعیت هلال احمر هشترود هم در یک عملیات امدادی موفق شدند مریض بدحالی را از روستای عرقطو به بیمارستان هشترود انتقال دهند .

بامداد شنبه یکم بهمن با گزارش ۱۱۵ مبنی بر گیر کردن پیکان با ۴ سرنشین در محور فرعی روستای عرقطو، نیروهای پایگاه امدادی شهید ملک پور عزیز کندی جمعیت هلال احمر هشترود و اکیب های راهداری به محل اعزام و در یک عملیات سه ساعته با خودروی آمبولانس توانستند یک کودک ۷ ماهه بد حال را به بیمارستان امام حسین ( ع) هشترود اعزام کنند.

انتقال مصدوم قطع انگشت به بیمارستان هشترود

رئیس جمعیت هلال احمر هشترود گفت: نجاتگران هلال احمر هشترود در یک عملیات ۵ ساعته مصدومی را که انگشتش قطع شده بود از روستای شیخ‌الاسلام به بیمارستان امام حسین (ع )هشترود منتقل کردند.

بهزاد اصلانی افزود: به دنبال اعلام فرمانداری شهرستان هشترود مبنی بر نیاز به امدادرسانی به مصدومی که در روستای شیخ الاسلام انگشتش با دستگاه علف چین قطع شده بود، بلافاصله تیم امدادی پایگاه شهید ملک پور عزیز کندی جمعیت هلال احمر هشترود اعزام شد و نجاتگران در برف و کولاک از جاده صعب العبور روستا که به علت بارش و انباشت برف مسدود شده و با همکاری راه و ترابری شهرستان و از طریق بازگشایی مسیر با لودر، بولدوزر و گریدر باز شده بود، گذشته و بعد از پانسمان اولیه زخم مصدوم، نسبت به انتقال وی به بیمارستان امام حسین (ع ) هشترود برای ادامه درمان اقدام کردند.

رئیس هلال احمر هشترود افزود: این عملیات روز جمعه ۴ بهمن ساعت ۱۱ صبح شروع و بعد از ۵ و نیم ساعت عملیات ساعت 16:40 دقیقه پایان یافت.

 

 

1 (5) 1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (5) 1 (6) 1 (7) 1 (8) 1 (9) 1 (3) 1 (1) 1 (2) 1 (5) 1 (1) 1 (2)
کلمات کلیدی