امدادرسانی هلال احمر به ۲۷۵ متاثر حوادث جوی ۴۸ ساعت گذشته

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی امدادگران و نجات‌گران هلال احمر به ۲۷۵ نفر از هموطنان متاثر از حوادث جوی ۴۸ ساعت گذشته در ۱۲ استان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی درباره آخرین گزارش حوادث جوی طی ۴۸ ساعت گذشته گفت: در این مدت ۱۲ استان آذربایجان شرقی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان و یزد متاثر از حوادث جوی بوده اند که با تلاش نیروهای امدادرسان هلال احمر هموطنان متاثر در ۲۴ شهر و روستا و پنج محورکوهستانی امدادرسانی شده اند.
 
وی ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی از سوی نیروهای امدادرسان هلال احمر در ۱۲ استان یادشده ۲۷۵ نفر از متاثرین حوادث جوی از خدمات متنوع امداد و نجات بهره مند شدند که طی انجام این سلسله عملیات امدادی خدمات اسکان اضطراری به ۶ نفر از آنان ارائه و ۲۹ نفر دیگر از متاثرین حوادث یادشده به مناطق امن منتقل شدند.
 
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: همچنین در ۴۸ ساعت گذشته با استفاده از پمپ های مکنده آب از ۲۴ منزل مسکونی متاثر از سیل و آبگرفتگی تخلیه و ۹ دستگاه خودروی گرفتار که در آنها شماری از زنان و کودکان نیز حضور داشتند با استفاده از تکنیک های نجات فنی از مسیر سیلاب رهاسازی شدند.
 
سلیمی توضیح داد: سلسله عملیات امداد و نجات، اسکان و رهاسازی متاثرین از حوادث جوی ۴۸ ساعت گذشته با تلاش ۲۸ تیم امدادی متشکل از ۱۴۰ امدادگر و نجاتگر هلال احمر در ۱۲ استان ایران انجام شده است.
 
وی از عموم مردم به ویژه مسافران زمستانی خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح جاده ای، جوی و اقلیمی و کوهستانی با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.
 
کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *