نجات 2 زندگی در کوهستان چهارمحال و بختیاری/ 7 ساعت پیاده روی شبانه برای نجات مادر و نوزاد

در حالی که جان زن باردار و نوزادش در خطر بود، نجاتگران کوهستان چهارمحال و بختیاری، شبانه به دل کوه احمد لیوه – شهر دشتک - زدند و بعد از تلاشی 7 ساعته این زن به بیمارستان انتقال یافت.

 ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه سی ام اردیبهشت ماه، امدادگران پایگاه امداد جاده ای شهدای دشتک شهرستان اردل – چهارمحال و بختیاری، از طریق تماس ماموران اورژانس در جریان حادثه ای قرار گرفتند که در کوه احمد لیوه – شهردشتک- رخ داده بود.

ماجرا از این قرار بود که زن باردار 35 ساله ای در این منطقه کوهستانی دچار درد زایمان شده بود و باید هر چه زودتر به بیمارستان انتقال می یافت.

با اعلام این گزارش، تیم امداد و نجات کوهستان به سرعت به دل کوه زد و در تاریکی شب بعد از ساعت ها کوهپیمایی به محل اقامت این زن باردار رسید.

انتقال شبانه به بیمارستان

از آنجا که این مادر باردار باید به سرعت به پایین کوه انتقال می یافت، نجاتگران جمعیت هلال احمر، با تجهیزات تخصصی ای که همراه داشتند، بعد از بسکت کردن این زن، با وجود خستگی به علت صعود دشوار به منطقه کوهستانی، عملیات فرود از کوه را کلید زدند.

 7 ساعت تلاش شبانه

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در توضیح عملیات سخت و نفسگیری که نجاتگران این جمعیت برای نجات جان مادر باردار و نوزادش انجام دادند گفت: زن باردار توسط نجاتگران از ارتفاعات شهرستان اردل نجات یافت.

 سید احمد مرتضوی‌فرد با اعلام این خبر گفت: شامگاه سه شنبه در تماس تلفنی از مرکز کنترل عملیات اورژانس استان با این جمعیت، مبنی بر وخیم بودن وضع خانم باردار در کوه احمد لیوه شهرستان اردل بلافاصله یک تیم 4 نفره شامل نجاتگران کوهستان به منطقه اعزام شدند.

مرتضوی فرد در ادامه افزود: پس از هفت ساعت پیاده روی در شب و رسیدن به محل شخص موردنظر که زنی باردار بود، نجاتگران جمعیت موفق به پایین آوردن این خانم از ارتفاعات شده و وی به تیم اورژانس شهرستان اردل تحویل داده شد.

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *