پایان 15 روز مبارزه غواصان در زاینده رود / جسد کودک 5 ساله از آب بیرون کشیده شد

غواصان هلال احمر به مدت پانزده روزبه دنبال یافتن نشانی از کودک 5 ساله ای بودند که زاینده رود او را با خود برده بود، با آنکه امیدها به زنده یافتن او روزها بود که زنگ باخته بود اما یافتن جسد این کودک می توانست خانواده اش را به آرامش برساند و سرانجام روز چهارشنبه گذشته، پایان این حادثه تلخ فرا رسید.

ساعت  ۱۸:۰۲، پنجشنبه هجدهم اردیبهشت ماه ، امدادگران پایگاه موقت سامان در شهرکرد ، در جریان حادثه غرق شدگی در زاینده رود قرار گرفتند.

خانواده کودک 5 ساله ای به نام پارسا در تماسی با امدادگران اعلام کرده بودند که کودک آنها هنگام بازی در اطراف زاینده رود در منطقه پل کاهکش به داخل آب افتاده و جریان خروشان زاینده رود او را با خود برده است.

  پدر این کودک درمورد مفقود شدن فرزندش گفت : کمتر از 5 دقیقه از پارسا غافل شدیم که ناگهان متوجه شدیم که او در کنارمان نیست، هر چه حوالی باغ و رودخانه را گشتیم هیچ اثری از پسرم نیافتیم.

 با این گزارش، سه تیم سیلاب و یک تیم ارزیاب جمعیت هلال احمر عازم منطقه شده و تلاش برای یافتن اثری از این کودک آغاز شد ، اما با فرار رسیدن شب، تلاش ها بی نتیجه ماند و ادامه جست و جو به روز بعد موکول شد.

در جست و جوی پارسا

در حالی که هیچ نشانی از پارسا کوچولو یافت نشده بود از نوزدهم اردیبهشت ماه، امدادگران هلال احمر به همراه تیم غواصی استان چهارمحال و بختیاری جست و جوها برای یافتن اثری از کودک غرق شده را آغاز کردند تا اینکه سرانجام با گذشت 15 روز از مفقود شدن پسر بچه خردسال ، جسد وی در شهر باغ بهادران استان اصفهان توسط تیم غواصی جمعیت هلال احمر استان چهار محال و بختیاری پیداشد .

 به گزارش‌روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ، سید احمد مرتضوی فرد، مدیر عامل جمعیت استان با اعلام  خبر پیدا شدن جسد این کودک گفت : پس از 15 روز تلاش بی وقفه تیم های عملیاتی ، جسد این کودک در روستای مورکان از توابع شهرباغ بهادران اصفهان پیداشد.

مرتضوی در ادامه گفت: با اعلام خبر مفقود شدن کودک خردسال، بلافاصله نیروهای امدادی جمعیت هلال‌احمر چهارمحال و بختیاری عملیات جستجو در رودخانه زاینده‌رود را توسط تیم‌های غواصی و نجات غریق آغاز کردند اما دبی بالای آب زاینده‌رود ، کار عملیات جستجو را برای امدادگران دشوار می‌کرد اما با این اوصاف تیم غریق نجات جمعیت دست از کار نمی کشیدند تا بتوانند این کودک را پیدا کنند .  

مرتضوی گفت : تیم های غواصی ما از همان ساعات اولیه مفقود شدن کودک خردسال وارد عمل شدند و به تلاش بی وقفه خود ادامه دادند تا سرانجام موفق به انجام این عملیات سخت و نفس گیر شده و پس از گذشت 15 روز ، تیم های عملیاتی جمعیت هلال احمر استان ، متاسفانه پیکر کوک 5 ساله پیدا و از آب بیرون کشیده شد و به مقامات قضایی تحویل داده شد .

 

 

 

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *