نجات توریست‌ها از شن‌های کویر قم

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات، خودروی ۸ توریست از جمهوری چک که در کویر قم گرفتار شده بود، رهاسازی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از میزان مهدی  ولی پور گفت: ساعت ۲۲ یکشنبه، تماسی با سازمان امداد و نجات مبنی بر گرفتار شدن ۸ توریست از تبعه کشور جمهوری چک در منطقه کویری استان قم برقرار شد.

وی افزود: این افراد خودروی خاصی از نوع آفرود همراه خود داشته و برای امتحان کردن کارایی خودروی خود اقدام به گشتن در کویر کرده اند که ظهر همان روز، خودروی آن‌ها در شن‌ها فرو می‌رود.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار کرد: توریست‌ها برای خارج کردن خودرو چندین ساعت وقت گذاشته، اما موفق به خارج کردن خودرو نشده بودند، بنابراین از طریق یکی از دوستان ایرانی خود، با سازمان امداد و نجات تماس گرفته و تقاضای کمک کردند.

ولی پور گفت: بلافاصله جمعیت هلال احمر قم از طریق موقعیتی ارسال خودرو، به محل اعزام می‌شود و هماهنگی لازم با مدیریت بحران صورت می‌پذیرد.

وی افزود: امداگران برای خارج کردن خودرو از همان شب اقدام کردند، اما به دلیلی بزرگی و سنگینی خودرو، موفق به خارج کردن خودرو از شن‌ها نشدند.

استفاده از جک های آواربرداری

ولی پور گفت: با توجه به اینکه احتمال فرو رفتن خودروی امدادی مانند جرثقیل‌ها در شن‌ها وجود داشت، از جک‌های هیدرولیکی که برای آواربرداری در زلزله مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای خروج خودرو استفاده شد.

رئیس سازمان امداد و نجات اظهار کرد: عملیات نجات این توریست‌ها بیش از ۱۲ ساعت به طول انجامید.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: پس از آزادسازی خودروف توریست‌ها به مسیر خود ادامه دادند.

مریم یارقلی
تهیه کننده:

مریم یارقلی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *