جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران

چهارشنبه 25 تیر 1399

هشدار، بیماری‌ ناشی از مواد غذایی که علائم مشابهی با کرونا دارد!/ بهداشت غذایی تخم مرغ چیست؟

در این ایام که بیماری کرونا جزء دغدغه‌ها و نگرانی‌های اصلی هر خانواده است، آیا میدانید برخی از بیماری‌ها ضمن ایجاد مشکلات بهداشتی مزمن یا شدید با بیماریهای دیگری که علائم مشابهی دارند، اشتباه گرفته می‌شوند؟!

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر، در این میان سالمونلا، یعنی بیماری ناشی از مواد غذایی مانند تخم مرغ، دارای علائمی همچون استفراغ، ‌اسهال و درد شکم، تب، سردرد و بدن درد است که در بیشتر موارد با کرونا هم شکل است.

وجود این علائم می‌تواند نگرانی‌ها را راجع به بیماری کرونا ویروس جدید تشدید کند، پس بهتر است به برخی نکات ایمنی مواد غذایی توجه کنیم تا وضعیت مسمومیت توسط سالمونلا از بین رفته و یا کاهش یابد.

 سالمونلا، نام گروهی از باکتری‌ها و یکی از دلایل عمده مسمومیت غذایی است‌. این باکتری ممکن است در تخم مرغ و بخصوص تخم مرغ خام یا نیم پز وجود داشته باشد.

 یشتر افراد آلوده به سالمونلا 12 تا 72 ساعت پس از عفونت دچار اسهال، تب، گرفتگی شکم و استفراغ می‌شوند و علائم آن معمولاً 4 تا 7 روز به طول می‌انجامد.

نکات مهم هنگام خرید تخم مرغ در فروشگاه

تا جای ممکن تخم مرغ هایی خریداری شود که درون بسه بندی‌های بهداشتی و دارای تاریخ تولید است. بسته بندی هایی که شفاف هستند؛ مثلا پوشش پلاستیکی اولویت دارد، زیرا می‌توانید به دقت تخم مرغ ها را نگاه کنید تا متوجه وجود شکستگی، ترک خوردگی، و یا هر گونه آلودگی روی سطح پوسته شوید.

در سایر بسته بندی ها، در بسته را باز کنید و از سالم بودن تخم مرغ اطمینان یابید.

بسته بندی هایی خرید کنید که درون یخچال نگهداری شده باشد.

نگران رنگ تخم مرغ ها نباشید، معمولا پوسته تخم مرغ به رنگ سفید و یا رنگ های زرد کم رنگ، به دلیل نژاد مرغ ها بوده و تفاوتی در ارزش غذایی تخم مرغ ندارد.

نگران اندازه تخم مرغ نباشید، زیرا تخم مرغ بزرگ، به اندازه و سن مرغ ها مربوط می‌شود.

 امکان منجمد کردن تخم مرغ به مدت یک سال وجود دارد، اما این روش باید بدون پوسته صورت گیرد، و سفیده و زرده را باید خوب مخلوط کنید.

تاریخ مصرف تخم مرغ، از زمان تولید به مدت 28 روز است.

از خرید تخم مرغ های بیشتر از نیاز خوداری کنید.

نکته مهم در هنگام حمل و انتقال به خانه

هرگز بسته بندی تخم مرغ را در صندوق عقب خودرو خصوصا در فصل تابستان انجام ندهید، بسته بندی تخم مرغ را در کابین جلویی قرار دهید به نحوی که هوای بیرون و یا سیستم تهویه خودرو به آن در ارتباط باشد.

نکات مهم نگهداری تخم‌مرغ در خانه

پس از رسیدن به خانه، بسته بندی تخم مرغ را به دقت بررسی کنید تا متوجه هرگونه شکستگی که در حین انتقال بوجود آمده است بشوید.

به محض رسیدن به خانه بسته بندی تخم مرغ را در یخچال نگهداری کنید.

هرگز تخم مرغ ها را از بسته بندی خود خارج نکنید، زیرا تخم مرغ ممکن است هرگونه بو که توسط مواد غذایی گوناگون وجود دارد را به خود جذب کند.

هرگز تخم مرغ را شست و شو ندهید، شرکت های معتبر معمولا یکبار به شیوه مناسب و با آب دمای بین 37 تا 40 درجه این کار را انجام می‌دهند. شست و شو مجدد تخم مرغ باعث از بین رفتن پوشش محافظ روی پوسته می‌شود و باکتری های روی پوسته به داخل نفوذ پیدا می‌کند.

تخم مرغ ها را در قفسه های کنار درب یخچال نگهداری نکنید، بلکه باید در سردترین قسمت یخچال یعنی قفسه های ابتدایی داخلی باشد.

نکات مهم در هنگام سرو تخم مرغ

همیشه قبل و بعد تهیه غذا، دست و ظروف آشپزی را با آب گرم و محصولات شوینده بشویید.

برای شکستن تخم مرغ هرگز بدنه تخم مرغ را به لبه تابه، چاقو و یا قاشق نزنید، چرا که با انجام دادن این کار پوسته تخم مرغ به داخل فرو رفته و زرده و سفیده را آلوده کرده و خطر ورود میکروب های سطح پوسته افزایش میابد.

برای شکستن تخم مرغ، سطح صافی را انتخاب کنید، و به پوسته تخم مرغ به نحوی که دچار شکستگی کامل نشود یک ضربه بزنید، سپس توسط انگشتان خود، پوسته را جدا کنید.

هرگز تخم مرغ را بصورت خام و یا نیم پز سرو نکنید.

قبل از اینکه تخم مرغ (سفیده و زرده) را درون تابه قرار دهید، ابتدا درون ظرف جداگانه بریزید تا متوجه هرگونه تغییر باشید، سپس درون تابه بریزید.

تخم مرغی که به هر دلیلی در حین انتقال از فروشگاه دچار شکستگی شده را درون ظرف در بسته قرار دهید و ظرف مدت 48 ساعت مصرف کنید.

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *