جمعه ٠٤ خرداد ١٣٩٧
اخبار > «مجتمع دارویی – درمانی هلال ایران» موقوفه هموطن زرتشتی مرحوم «پری آگاهی آرش»
 


  چاپ        ارسال به دوست

وقف؛ میراثی ماندگار در هلال‌احمر

«مجتمع دارویی – درمانی هلال ایران» موقوفه هموطن زرتشتی مرحوم «پری آگاهی آرش»

مقام معظم رهبری:«عمل شایسته به نیت واقف در گسترش فرهنگ وقف مؤثر است»


«مجتمع دارویی – درمانی هلال ایران» موقوفه مرحومه «پری آگاهی آرش» است که در تاریخ 25 شهریور 1343 به نیت تاسیس  درمانگاه،وقف جمعیت هلال‌احمر شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، زمینی که هم‌اکنون مجتمع دارویی – درمانی هلال‌ ایران به مساحت 60 هزار مترمربع واقع در تهرانپارس، خیابان جشنواره، در آن قرار گرفته است، در سال 1343 از سوی هموطن زرتشی، مرحومه پری آگاهی آرش وقف هلال‌احمر شده است. وی که ساکن بمبئی بوده، اما به انجام امور خیر در ایران علاقه بسیاری داشته است، در سال 1343 این زمین را به‌منظور تاسیس درمانگاه، وقف هلال‌احمر می‌کند و اکنون همسو با نیت واقفه، همان درمانگاه چشم‌پزشکی، تبدیل به مجتمع بزرگ درمانی با بخش‌های مختلف درمانی چون چشم، پوست و مو، باروری و ناباروری، سلامت جنین و.. شده و از آنجا که بیماران را از کشورهای مختلف پذیرش می‌کند، هتل بیمارستانی نیز به‌منظور تامین هرچه بهتر و بیشتر نیاز بیماران و مراجعان در آن راه‌اندازی شده است.
از آنجا که واقفه، پری آگاهی آرش، ساکن بمبئی بوده و به دیدار حق شتافته است، تنها عکسی از وی در هلال‌احمر وجود داشته و از روی همان تندیس یادبود واقفه به منظور زنده‌نگه داشتن سنت حسنه وی، در مجتمع دارویی - درمانی هلال ساخته شده است.


٠٠:٤٦ - دوشنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٩٠٨٨٧    /    تعداد نمایش : ٢١٩١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج