سه شنبه ٠٢ آبان ١٣٩٦
شماره حساب ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد بانک‌های ملی، ملت، رفاه، دی، شهر، صادرات، سپه، مسكن و آينده؛ آماده جمع آوری كمک‌های نقدی هموطنان برای مردم مسلمان ميانمار است. همچنین پایانه USSD روی تمامي تلفن های همراه جهت جمع آوری کمک‌های نقدی برای مردم میانمار اختصاص یافته و هموطنان با وارد کردن كد #112*3*741* می توانند با سهولت و سرعت بیشتر به مردم مظلوم میانمار کمک کنند."
اخبار > «درمانگاه شبانه‌روزی مرحوم بنایی» مصالحه هموطن زنجانی/ فرزند مرحوم خلیل بنایی: پدرم معتقد بود با وقف جامعه‌ای پر از عشق و نوع دوستي خواهيم داشت
 


  چاپ        ارسال به دوست

وقف؛ میراثی ماندگار در هلال‌احمر

«درمانگاه شبانه‌روزی مرحوم بنایی» مصالحه هموطن زنجانی/ فرزند مرحوم خلیل بنایی: پدرم معتقد بود با وقف جامعه‌ای پر از عشق و نوع دوستي خواهيم داشت

مقام معظم رهبری: «مردم را ـ به‌خصوص متمکنین را ـ به سنت حسنه وقف تشویق کنید.»


ساختمان «درمانگاه شبانه‌روزی مرحوم بنایی» در استان زنجان مصالحه مرحوم «خلیل بنایی» است که در تاریخ 21 اسفند 1367 به جمعیت هلال‌احمر صلح شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، ساختمان درمانگاه شبانه‌روزی مرحوم بنایی در استان زنجان به مساحت 5 هزار و 10 مترمربع به منظور احداث مرکز درمانی و امدادی به جمعیت هلال‌احمر، صلح شده و اکنون به عنوان مرکز درمانی و ساختمان اداری در جهت نیت مصالح آن خلیل بنایی به منظور خدمت‌رانی به هموطنان در استان زنجان از آن بهره‌برداری می‌شود.
ناصر بنایی، فرزند مرحوم خلیل بنایی درباره نیت پدر خود می‌گوید: «پدرم باقيات صالحات را ماندگارترين و بهترین عبادت مي‌دانست و کار خیر به‌خصوص وقف را موجب جاودانگي انسان می‌دانست و معتقد بود که این اقدام علاوه بر دعوت مردم به وقف اموال خود در راه کمک به هموطنان، موجب زنده نگه‌داشتن نام نيك در دنيا می‌شود. مرحوم بنايي معتقد بودند در جامعه‌اي  كه اختلاف طبقاتی در آن نمايان است، وقف اثرات بسيار شيرين در زندگي مردم آن جامعه دارد و اين عمل شايسته موجب مي‌شود، ثروتمند به فقیر فکر کرده و توانا به سراغ ناتوان برود و لذا بسیاری از نیازهاي عمومي از اين طريق برطرف مي‌شود.
 از سوي ديگر مرحوم حاج خليل بنايي بر اين باور بودند كه وقف، صفاتي چون حرص و دنیاپرستی را ریشه كن کرده و قناعت و نوعدوستی را می‌پروراند، وقف، تعاون و كمك‌رسانی افراد را جایگزین كشمكش و فخر فروشی می‌كند.با وقف جامعه‌ای پر از عشق و نوع دوستي  خواهيم داشت كه همگان مي‌توانند زير سايه چنين موهبتي با صلح و آرامش در كنار هم زندگي كنند. وی با روح بزرگ خود، عمل نيك وقف را عبادتي واجب مي‌دانست كه تشنگان از آن سيراب مي‌شوند. پدر هميشه ياد آور مي‌شد كه وقف آثاري دارد كه پس از مرگ نيز از موهبتش برخوردار خواهيم بود و هميشه اهل خانه را به چنین صفت پسنديده‌اي ترغيب مي‌كرد.»


١١:١٧ - يکشنبه ٣٠ خرداد ١٣٩٥    /    عدد : ٩٠٩٩٥    /    تعداد نمایش : ٢١٠٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج