شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > بی نظیر در کوهستان!
 


  چاپ        ارسال به دوست

بی نظیر در کوهستان!

خدمات امدادونجات کوهستان در جمعیت هلال احمر بی نظیر است. کافی است نگاهی به حوادث بزرگ و کوچک در سال گذشته بیاندازید؛ بدون حضور امدادگران هلال احمر خیلی کارها امکان پذیر نبود. در حادثه بهمن اشترانکوه امدادگران کاری کردند کارستان. یک هفته شبانه روز از دل و جان مایه گذاشتند تا یافتن پیکرهای حادثه دیدگان چندین ماه به عقب نیفتد.

 

علی اصغر پیوندی؛ رئیس جمعیت هلال احمر: در حادثه هواپیمای تهران یاسوج بدون حضور امدادگران و داوطلبان و تیم تخصصی مدیریت امدادونجات کوهستان هلال احمر تلخی حادثه فراتر از حد تصور افزایش می یافت. بسیاری از امدادگران در سرمای منفی بیست درجه و در ارتفاعات چهارهزارمتری روزها و شب ها در قله دنا ماندند تا داغ این حادثه بر دل خانوادها و ملت ایران سبک تر شود. حالا که پس از سرد شدن حادثه دیگر تقریبا هیچ نهاد دیگری جز هلال احمر در صحنه باقی نمانده، امدادگران کوهستان هلال احمر  از استان های مختلف هنوز هم، همچون روزهای اول به کار خود ادامه می دهند تا هیچ خانواده ای چشم انتظار پیکر عزیزش باقی نماند. 

اینکه می گویم بی نظیر؛ فقط مختص ایران نیست. در حادثه هواپیمایی تهران یاسوج شاهد بودیم که تیم فرانسوی که با تجهیزات به ایران آمده بود وقتی شرایط را دید، جرئت پای گذاشتن در دنا و یافتن جعبه سیاه را از دست داد و برگشت. در حادثه هواپیمای ترک هم یک گروه ماهر امداد کوهستان از ترکیه خودش را به ایران رساند که به ادعای خودشان تا آن موقع بیش از ۵۰۰ حادثه را از سر گذرانده بودند اما وقتی موقعیت رشته کوههای زاگرس را از نزدیک دیدند، از میانه راه به خانه شان بازگشتند.

همه اینها را بگذارید در کنار حوادث کوچکتر دیگری که در کوهستان های سراسر کشور می افتد و پایگاههای امداد کوهستان هلال احمر شبانه روز آنها را رصد می کنند. در پایان سال گذشته بیش از ۲۵۰۰ ست تخصصی کوهستان را به پایگاههای سراسر کوهستان تزریق کردیم تا خدمت رسانی به مردم با کمترین مشکلی انجام شود. گرچه که هنوز کمبودهایی از گذشته برجای مانده، ولی به مرور زمان آنها را هم مرتفع خواهیم ساخت.

ارتفاعات شمال تهران هم از جمله نقاط پرحادثه در کوهستان است. الان که فصل بهار و تابستان پیش روست، حجم حوادث نیز در این مناطق افزایش می یابد و متاسفانه در ارتفاعات تهران بخش قابل توجهی از حوادث متوجه مسافران غیرتهرانی است که بی توجه به خطرات گام در این مناطق تفریحی می گذارند.

امروز چهارمین پایگاه امدادونجات کوهستان در تهران در ارتفاعات کلکچال افتتاح شد تا سرعت رسیدگی به حوادث کوهستان در شمال تهران افزایش یابد. افتتاح این پایگاه در یک جمعه خاطره انگیز، بهانه خوبی هم بود برای یک کوهپیمایی بهاری.

به همه امدادگران کوهستان هلال احمر خسته نباشید و خداقوت می گویم. امیدوارم حادثه ای پیش نیاید که نیازی برای حضور آنها باشد اما ما وظیفه داریم همیشه و همه جا حاضر و آماده باشیم.


١٦:١٧ - جمعه ٢٤ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦١٢٠    /    تعداد نمایش : ١٢٨٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج