شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > پزشکان داوطلب؛ زنجیره‌های امید
 


  چاپ        ارسال به دوست

پزشکان داوطلب؛ زنجیره‌های امید

پزشکان داوطلب هلال‌احمر به‌عنوان یکی از سرمایه‌های مهم این نهاد مردمی همواره بدون هیچ چشمداشت و بی‌مزد و منت با کمترین امکانات و تجهیزات، بهترین و بیشترین خدمات را در مناطق دوردست و محروم ارائه و همواره تلاش کرده‌اند تا با رعایت اصول و اهداف اصلی هلال‌احمر همچون انسان‌دوستی و کرامت انسانی، حق بهره‌مندی از خدمات درمانی و تأمین سلامت را برای افراد محروم جامعه فراهم کنند.
دکتر احمد محمدی- پزشک داوطلب جمعیت هلال احمر/هیچ‌کس نمی‌تواند منکر لذتی شود که به‌دنبال انجام یک کار خیر هر چند کوچک سراسر وجود آدمی را در بر می‌گیرد و حاصل آن در تمامی زندگی او ساری و جاری می‌شود. رضایتی که نه فقط زندگی دنیوی بلکه توشه اخروی هر فرد را تأمین خواهد کرد و صد البته ارزش و اهمیت آن زمانی چند برابر می‌شود که با نجات جان انسان‌ها و تأمین سلامت آنها در ارتباط باشد و این، همان هنری است که در دستان توانمند و متخصص پزشکان و کادر درمانی نهفته است. پزشکانی که با پذیرش لقب داوطلبی، هفته‌ها سختی راه و دوری از مأمن خود را به جان و دل می‌پذیرند تا مرهمی باشند بر زخم آنهایی که دست روزگار از بسیاری امکانات از جمله دسترسی به خدمات درمانی و سلامتی محرومشان کرده است.
پزشکان داوطلب هلال‌احمر به‌عنوان یکی از سرمایه‌های مهم این نهاد مردمی همواره بدون هیچ چشمداشت و بی‌مزد و منت با کمترین امکانات و تجهیزات، بهترین و بیشترین خدمات را در مناطق دوردست و محروم ارائه و همواره تلاش کرده‌اند تا با رعایت اصول و اهداف اصلی هلال‌احمر همچون انسان‌دوستی و کرامت انسانی، حق بهره‌مندی از خدمات درمانی و تأمین سلامت را برای افراد محروم جامعه فراهم کنند.
پزشکان، پرستاران و پیراپزشکان داوطلبانی که در ایامی چون محرم و اربعین به زائران خدمت می‌دهند یا در قالب کاروان‌های سلامت، همواره همراه و همگام هلال‌احمر در ارائه خدمات بشردوستانه بوده‌اند، به عینه ثابت کرده‌اند که انگیزه بالایی برای ارائه خدمات بخصوص به صورت داوطلبانه و در مناطق محروم در میان آنها وجود دارد و لازم است تا این انگیزه در میان آنها با همکاری سایر نهادهای مسئول تقویت شود.
قطعاً افزایش انگیزه خدمت داوطلبانه در میان پزشکان و جذب بیشتر آنها در کارهای عام‌المنفعه و ارائه خدمات مردمی هلال‌احمر، کلید اصلی توسعه مشارکت اجتماعی در جامعه است؛ بخصوص اینکه امروزه نیاز به داوطلبان در کشورهای در حال رشد محسوس‌تر است و خدمت داوطلبانه در آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است؛ چراکه سازمانها و مؤسسات ارائه دهنده خدمات اجتماعی بدون داوطلبان تربیت شده، قادر به پیشبرد اهداف و برنامه‌های اساسی خود نبوده؛ اما با کمک داوطلبان نه تنها به توسعه کمی و کیفی دست یافته بلکه به تعداد بیشتری از مردم خدمت خواهند کرد و همین امر موجب اشاعه و تشویق افراد بیشتری بخصوص جوانان به انجام خدمات داوطلبانه خواهد شد.
در این میان از آنجا که دریافت خدمات بهداشتی - درمانی حق همه اعضای جامعه است؛ لذا باید تلاش بیشتری کرد تا همه افراد جامعه به نیروهای متخصص و امکانات درمانی مورد نیاز دسترسی داشته باشند و از آنجا که این مهم با توجه به پراکندگی جغرافیایی کشور، به نحو احسن میسر نبوده و قطعاً بسیاری از افراد در مناطق محروم از دسترسی به این خدمات باز می‌مانند؛ لذا نیاز به فعالیت داوطلبانه پزشکان و صد البته افزایش انگیزه خدمت در میان آنها بیش از پیش احساس می‌شود. انگیزه خدمت داوطلبانه‌ای که قطعاً با گوشه چشم و حمایت نهادهای متولی امور سلامت در جامعه به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت و هدف اساسی دسترسی همه افراد جامعه به خدمات درمانی اولیه را محقق کرد.


٠٨:٤٨ - چهارشنبه ٩ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٢٠٥    /    تعداد نمایش : ١١٣٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج