شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧
اخبار > برگزاری دوره آموزشی مدیریت بحران پیشرفته در هلال احمر قزوین/ طرح خادم برای 20 میلیون خانوار اجرا می‌شود
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرکل آموزش‌های تخصصی و ضمن خدمت جمعیت هلال‌احمر خبر داد:

برگزاری دوره آموزشی مدیریت بحران پیشرفته در هلال احمر قزوین/ طرح خادم برای 20 میلیون خانوار اجرا می‌شود

مدیرکل آموزش‌های تخصصی و ضمن خدمت جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه طرح خادم برای 20 میلیون خانوار ایرانی اجرا می‌شود، گفت: یکی از شاخص‌هایی که دردنیا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، آمادگی خانوارها برای مقابله با حوادث است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مهراب شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: آموزش در جمعیت هلال‌احمر یک موضوع راهبردی و دارای اهمیت بوده و جزو وظایف و مسئولیت‌های اصلی این جمعیت محسوب می‌شود.

وی افزود: آموزش‌های مختلفی از جمله آموزش همگانی در حوزه حوادث و بلایا که مخاطب آن همگانی و مجموع 80 میلیون جمعیت کشور است، ارائه شده و علاوه بر آن، آموزش‌های عمومی و پایه برای امدادگران و نجاتگرانی که به صورت داوطلبانه در فعالیت‌های هلال‌احمر حضور دارند (50 هزار امدادگر) و آموزش کارکنان به منظور انجام اهداف شغلی آن‌ها، ارائه می‌شود. 

مدیرکل آموزش‌های تخصصی و ضمن خدمت جمعیت هلال‌احمر گفت: بخش دیگری از آموزش‌ها هم به صورت آموزش‌های عالی در مراکز علمی و کاربردی هلال‌احمر با پذیرش دانشجو برگزار و این آموزش‌ها به صورت آموزش‌های بلندی که منجر به أخذ مدرک می‌شود، است.

شریفی با اشاره به بیشترین آمار ارائه آموزش‌های جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: از نظر فراگیر، آموزش همگانی از جمله آموزش‌هایی است که به صورت جدی دنبال می‌شود و در این زمینه طرح خادم در خانواده‌ها آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود تا پنج سال آینده برای 20 میلیون خانوار برگزار شود.

این مسئول با اشاره به مهم‌ترین اهداف برگزاری آموزش‌های هلال‌احمر تصریح کرد: مهم‌ترین اهداف از برگزاری این آموزش‌ها، تغییر رفتار است تا مردم برای مواجه با مخاطرات آماده شوند و کمتر آسیب ببینند؛ به عبارت دیگر می‌توان گفت مهم‌ترین اهداف در ارائه آموزش‌های همگانی، حفاظت کمتر جامعه و حفظ سلامتی مدنظر است.

مدیرکل آموزش‌های تخصصی و ضمن خدمت جمعیت هلال‌احمر یادآور شد: آموزش یکی از مؤثرترین روش‌ها برای تغییر رفتار و ارتقای توانمندی جامعه است و اگر بخواهیم جامعه توانمند و به دور از آسیب‌پذیری داشته باشیم باید آموزش‌‌های لازم به آن جامعه ارائه شود؛ اگر مردم راهکارهای مقابله با حوادث را بدانند در زمان رویداد آن با مشکل روبه‌رو نمی‌شوند.

شریفی ضمن تبیین سیاست‌های سال جاری هلال‌احمر تصریح کرد: طرح خادم و دوره‌های آموزشی به صورت جدی در سال جاری دنبال می‌شود که البته طرح خادم خانواده‌های بیشتری را زیر پوشش قرار می‌دهد؛ در آموزش‌ها به امدادگران هم توجه شده و توانمندسازی آن‌ها برای انجام مأموریت‌ها انجام می‌شود؛ در آموزش کارکنان هم به دنبال آشنایی کارکنان با مسؤولیت‌هایشان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از شاخص‌هایی که در تمام دنیا مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، آمادگی خانوارها و مؤلفه آموزشی آن‌ها است که این شاخصه در کشور مورد قبول نیست و باید اقدامات جدی‌تری را برای آماده‌سازی جامعه آماده در برابر مخاطرات انجام دهیم.

مدیرکل آموزش‌های تخصصی و ضمن خدمت جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه آموزش طرح خادم در استان قزوین همچون سایر استان‌های کشور آغاز شده است، گفت: دوره آموزشی مدیریت بحران پیشرفته سطح یک برای مدیران و معاونان پنج استان کشور از جمله استان قزوین، تهران، قم، سمنان، البرز از روز گذشته در استان قزوین آغاز شده است که سطح پایه این دوره در سال گذشته برگزار شد.

شریفی اضافه کرد: در دوره آموزشی مدیریت بحران پیشرفته سطح یک پایه آشنایی مدیران و معاونان هلال‌احمر که به مدت سه روز در استان قزوین برگزار می‌شود، آگاهی لازم این مدیران و معاونان نسبت به جایگاهی که دارند و ایجاد مهارت لازم آن‌ها برای مواجه با حوادث بحرانی ارائه می‌شود. 

وی با بیان اینکه در سال گذشته آموزش طرح خادم برای 25 هزار خانوار پیش‌بینی شده بود که این آمار در سال جاری افزایش یافته است، مطرح کرد: آموزش‌های لازم هم برای 10 هزار از کارکنان و 50 هزار نفر از امدادگران پیش‌بینی شده است.


٠٥:٥٥ - يکشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٨٩٦    /    تعداد نمایش : ٥٨٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج