سه شنبه ٢٦ تير ١٣٩٧
اخبار > تقدیر معاون رئیس جمهوری از خدمات هلال احمر در سیل خراسان رضوی/ رسیدگی سریع امدادگران به وضعیت بسیاری از گرفتاران سیل
 


  چاپ        ارسال به دوست

تقدیر معاون رئیس جمهوری از خدمات هلال احمر در سیل خراسان رضوی/ رسیدگی سریع امدادگران به وضعیت بسیاری از گرفتاران سیل

دکتر محمد باقر نوبخت صبح امروز در بازدید از مناطق سیل زده  کلات و درگز از خدمات جمعیت هلال احمر در سیل خراسان رضوی تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی استان جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی، دکتر محمد باقر نوبخت در این سفر که توسط گروه امداد هوایی و بالگرد جمعیت هلال احمر انجام شد از عزم دولت برای کمک به سیل زدگان به عنوان  یک وظیفه خبر داد و گفت: با وجود برخی محدودیت ها و شرایط اقتصادی نه چندان مناسب فعلی کمک به دردمندان و حادثه دیدگان سیل اخیر در استان‌های شمال شرقی کشور و از جمله خراسان رضوی با جدیت پیگیری می شود.

وی درباره وقوع حادثه تلخجان باختن 9 نفر از سیل زدگان، افزود: هشدار به موقع در مناطق خطر و خروج بسیاری از مردم توسط نیروهای امدادی و انتظامی مغتنم بوده و خوشبختانه به وضعیت بسیاری از گرفتاران نیز به موقع ر سیدگی شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: وسعت خسارت‌های سیل اخیر به‌خصوص به زمین های کشاورزی و دامداری ها زیاد بوده که پس از برآورد و ارزیابی دقیق کارشناسان سعی در مساعدت برای رفع مسایل و عوارض خسارتها داریم.

وی همچنین خواستار حضور گروه های ارزیاب و بازرسان ویژه برای پیگیری شرایط مناطق سیل زده و خدمات مناسب به سیل زدگان شد و با حضور در مناطق سیل زده روستای بابا رمضان کلات و تیرگان درگز از نزدیک در جریان ابعاد حادثه و وضعیت امدادرسانی قرار گرفت.

دکتر نوبخت در جمع هموطنان سیل زده خراسان رضوی گفت: وضعیت مدیریت ارائه خدمات در استان مطلوب بوده و از امداد رسانی به هنگام هلال احمر و سایر نهادهای خدمت رسان باید قدرشناسی کرد.

معاون رئیس جمهوری همچنین دقایقی را با حضور در منزل یکی از مرحومان این حادثه در تیرگان درگز گذراند و ضمن دلجویی از خانواده و بستگان داغدار به قرایت فاتحه ای نثار روح آن مرحوم پرداخت.

دکتر نوبخت در حاشیه بازدید از روستا‌های سیل زده شهرستان‌های کلات و درگز ضمن اعلام همدردی با خانواده‌های جانباختگان و مصدومان حادثه سیل، از استاندار خراسان رضوی خواست با بسیج همه امکانات استان، رسیدگی هرچه بیشتر به سیل زدگان را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهد.


٠٦:٤٦ - يکشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٨٩٩    /    تعداد نمایش : ٦٦٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج