چهارشنبه ٠١ آذر ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > درمان خبرنگار مجروح جنگ توسط هلال احمر/ وقتی خدمات بشردوستانه در اولویت باشد
 


  چاپ        ارسال به دوست

درمان خبرنگار مجروح جنگ توسط هلال احمر/ وقتی خدمات بشردوستانه در اولویت باشد

علاء مهدی خبرنگار عراقی که توسط داعش در تکریت عراق مجروح شده بود توسط هلال احمر ایران مداوا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از خبرگزاری سلامت، علاء مهدی؛ خبرنگار عراقی مدتی پیش در تکریت عراق حین انجام ماموریت و کسب اخبار برای یک رسانه عراقی به دست داعش مجروح شد.

وی که از ناحیه صورت به ویژه چشم همچنین پا و لگن دچار مشکل شده پس از عدم موفقیت درمان در فرانسه به تهران منتقل و در مجتمع دارویی و درمانی هلال تحت درمان قرار گرفت. اکنون او در بستری بوده و وضعیت عمومیش با عنایت خداوند متعال و مدد پزشکان ایرانی مساعد است و تا چند روز دیگر و با بهبودی کامل از مجتمع دارویی و درمانی ترخیص و به عراق باز می گردد.

دکتر حمید چوبینه؛ مدیرعامل مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران ضمن تکریم این خبرنگار و اهدای دسته گل به آن برایش آرزوی موفقیت کرد و گفت: در این مجتمع بیماران خارجی تحت درمان و مراقبت قرار می گیرند، همچنین مجروحین جنگی از کشور عراق، سوریه، افغانستان به این مجتمع برای درمان مراجعه می کنند که آمار آنها حدود ۳۰۰ مجروح طی ۴ ماه امسال بوده است و ما خدمات بشردوستانه و انسان دوستانه را در اولویت کار خود قرار داده ایم.

وی با بیان اینکه در پذیرش مجروحین جنگی هیچ گونه محدودیت و ممنوعیتی نداریم، گفت:آنچه مسلم است روند درمان این بیماران در ابتدا در مراکز درمانی جمعیت هلال احمر صورت می گیرد و در غیر این صورت این بیماران و مجروحان به سایر بیمارستانهای کشورمان برای درمان معرفی می شوند.

مدیرعامل مجتمع دارویی درمانی هلال ایران با اشاره به درمان سایر گردشگران سلامت سوای مجروحان جنگی افزود:  با توجه به این که این مجتمع به عنوان دبیرخانه گردشگری سلامت در جمعیت هلال احمر تعیین شده است از همین رو درمان بیماران خارجی در مراکز تحت پوشش جمعیت هلال احمر و همچنین سایر مراکز درمانی کشور انجام می‌شود.

وی با اشاره به ارائه خدمات استاندارد که در مراکز درمانی جمعیت هلال احمر صورت می گیرد افزود: کادر پزشکی ما از توانمندی بسیار بالایی برخوردار هستند. از همین رو ارائه خدمات جمعیت هلال احمر در سطح قابل قبول و استاندارد جهانی است.

چوبینه با اشاره به ارائه خدمات استاندارد که در مراکز درمانی جمعیت هلال احمر صورت می گیرد افزود: کادر پزشکی ما از توانمندی بسیار بالایی برخوردار هستند. از همین رو ارائه خدمات جمعیت هلال احمر در سطح قابل قبول و استاندارد جهانی است.

وی با اشاره به ارزان بودن خدمات درمانی در ایران نسبت به سایر کشورها اظهار داشت: این ویژگی باعث شده بیماران زیادی از کشورهای منطقه و مخصوصا همسایه برای انجام کارهای درمانی به کشورمان بیایند.

مدیرعامل مجتمع دارویی درمانی هلال ایران همچنین وجود زمینه های مشترک فرهنگی، دینی و غیره با کشورهای همسایه و منطقه را یکی از دیگر از عوامل گرایش بیماران خارجی برای درمان در کشورمان عنوان کرد و گفت: تنوع جغرافیایی و گردشگری تاریخی ایران از دیگر ویژگی هایی است که می تواند در جذب بیماران خارجی موثر باشد.


٠٢:٢٥ - دوشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠١٠٥٣    /    تعداد نمایش : ٣٨٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج