يکشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٦
شماره حساب ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد بانک‌های ملی، ملت، رفاه، دی، شهر، صادرات، سپه، مسكن و آينده؛ آماده جمع آوری كمک‌های نقدی هموطنان برای مردم مسلمان ميانمار است. همچنین پایانه USSD روی تمامي تلفن های همراه جهت جمع آوری کمک‌های نقدی برای مردم میانمار اختصاص یافته و هموطنان با وارد کردن كد #112*3*741* می توانند با سهولت و سرعت بیشتر به مردم مظلوم میانمار کمک کنند."
اخبار > وجود زمینه مساعد برای ارسال کمک‌های بشردوستانه و افزایش همکاری‌ها/جمعیت‌های ملی ایران و بنگلادش دوست و برادر یکدیگرند/قدردانی از همکاری صمیمانه بنگلادش در تسریع روند ارسال محموله ها
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس جمعیت ‌هلال‌احمر ایران در دیدار با همتای بنگلادشی خود عنوان کرد:

وجود زمینه مساعد برای ارسال کمک‌های بشردوستانه و افزایش همکاری‌ها/جمعیت‌های ملی ایران و بنگلادش دوست و برادر یکدیگرند/قدردانی از همکاری صمیمانه بنگلادش در تسریع روند ارسال محموله ها

رئیس جمعیت هلال احمر با قدردانی از همکاری صمیمانه جمعیت هلال احمر بنگلادش، تصریح کرد: با توجه به همکاری جمعیت هلال احمر بنگلادش، کمک‌های بشردوستانه برای پناهجویان میانماری سریع‌تر و بهتر در اختیار پناهندگان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر ایران، دکتر علی‌اصغر پیوندی؛ رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با همتای بنگلادشی خود، گفت: بسیار خرسندم اولین سفر برون مرزی ام به کشور دوست و برادر بنگلادش بوده است. 

دکتر پیوندی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری و اهداف جمعیت هلال احمر، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران، براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و اهداف عالیه جمعیت هلال احمر وظیفه خود می‌داند به همه ملل، به خصوص مسلمانان کمک کند.

وی با قدردانی از همکاری صمیمانه جمعیت هلال احمر بنگلادش، تصریح کرد: با توجه به همکاری جمعیت هلال احمر بنگلادش، کمک‌های بشردوستانه برای پناهجویان میانماری سریع‌تر و بهتر در اختیار پناهندگان قرار گرفته است.

*زمینه مساعتی برای ارسال کمک های بشردوستانه فراهم است

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه  تاکید کرد:  با توجه به رابطه نزدیک و بسیار خوب جمعیت‌ های ملی ایران و بنگلادش و سوابق همکاری های مشترک؛ زمینه مساعدی برای ارسال راحت‌تر، مطمئن‌تر و سریع‌تر محموله کمک های بشردوستانه فراهم است.

وی ضمن ابراز تاسف و تاثر از وضعیت پناهندگان مسلمان میانماری ادامه داد: در بازدیدی که از منطقه صفر مرزی داشتیم، صحنه‌های ناراحت کننده‌ای را مشاهده کردم که جای تاسف و تاثر دارد.

*کمک های بشردوستانه بیشتری برای پناهجویان ارسال می شود

دکتر پیوندی درباره ارسال کمک های بشردوستانه از سوی هلال احمر ایران، گفت: یکصد تن لوازم ضروری از قبیل چادر، زیرانداز و مواد غذایی، اقلام دارویی و... ارسال شده و امیدواریم بتوانیم کمک‌های بیشتری را برای پناهجویان ارسال کنیم.

وی افزود: با توجه به نیاز به مراکز درمانی در نقطه صفر مرزی، آمادگی برپایی بیمارستان‌های صحرایی و کمپ‌های درمانی برای ارائه خدمات مناسب به پناهجویان مسلمان میانماری وجود دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هلال احمر ایران معین دولت در امداد و نجات است، عنوان کرد: جمعیت هلال احمر ایران قریب به صد سال قدمت دارد و با توجه به حوادث زیادی که داشتیم هلال احمر ایران بسیار بزرگ، فعال و قوی در عرصه ملی و بین المللی است.

* فعالیت های بین المللی ایران در زمینه بهداشت و درمان در 14 کشور آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به فعالیت های گسترده هلال احمر ایران اظهارداشت: در بخش پاسخگویی به سوانح، بهداشت درمان و توانبخشی، امداد و نجات، آموزش، جوانان و تولید اقلام امدادی همچون چادر، پتو و بسته کمک‌های اولیه، تولید دارو و تجهیزات پزشکی توانسته ایم فعالیت های خوب و چشمگیری را انجام دهیم.

وی با بیان اقدامات بین‌المللی جمعیت هلال احمر ایران، تاکید کرد: علاوه بر فعالیت های داخلی، فعالیت‌های بین‌المللی ایران در زمینه بهداشت و درمان در 14 کشور آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی در حال انجام است.

دکتر پیوندی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع داوطلبان هلال احمر بنگلادش، بیان کرد: جمعیت هلال احمر ایران دارای دو میلیون داوطلب است و براساس تعامل موثر و نزدیک با مردم فعالیت می‌کند.


٠٩:١٢ - جمعه ٢١ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٢٢٠٤    /    تعداد نمایش : ٢١٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج