چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > همه با هم در تلاش برای کاهش تصادفات‌ جاده‌ای/«مهران مدیری»، سفیر طرح ملی بهرفت شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

هجدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با حضور هنرمندان، ورزشکاران و مسئولان کشوری آغاز به کار کرد

همه با هم در تلاش برای کاهش تصادفات‌ جاده‌ای/«مهران مدیری»، سفیر طرح ملی بهرفت شد

هجدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با حضور هنرمندان، ورزشکاران، مسئولان کشوری  آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر این همایش ظهر امروز با محور تغییر رفتار در رانندگی با استقبال اهالی هنر و ورزش از جمله «علیرضاخمسه»، «مهران‌مدیری»، «سروش‌صحت»، «علیرضا‌افتخاری»،«محمدبحرانی»، «محمدلقمانیان»، «علی کاظمی»، «فرنار امینی»، «شهره‌لرستانی»، «حسین زرگر» و «پیمان نصیری» و...برگزار شد و این هنرمندان در طرح ملی بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی) پیوستند.

جامعه هنری زبان هلال احمر
محمود محمدی نسب، دبیرکل جمعیت هلال احمر در این مراسم سخنان خود را با قدردانی از جامعه هنری و اصحاب رسانه آغاز کرد و با تاکید بر اهمیت حضور هنرمندان و اصحاب رسانه در جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر حرف‌های گفتنی زیادی با مردم دارد که هنرمندان می تواننداین حرف ها و پیام ها را به جامعه منتقل کنند. دبیرکل جمعیت خطاب به هنرمندان حاضر در مراسم گفت: شما هنرمندان با زبان مردم آشنایید و این برای ما فرصتی بسیار مناسب و ارزشمند است و از همین رو تشکر و قدردانی می‌کنم که در این مراسم حضور پیدا کردید.

جوانان هلال‌احمر؛ فداکارترین جوانان
محمدی‌نسب با قدردانی از جوانان حاضر در همایش افزود : جوانان جمعیت هلال‌احمر فداکارترین افراد هستند که تعداد آنها در کشور بسیار است. در چهار ماه گذشته روزهای بسیار سخت را تجربه کردیم و انواع حوادث را در کشور دیدیم، مدیریت حوادث به همت همین جوانان هلال احمر صورت گرفت.

اتکا به نیروی داوطلبی
محمدی نسب با بیان اینکه جمعیت هلال احمر به نیروهای داوطلب خود متکی است و این افراد بدون چشمداشت فعالیت می‌کنند ادامه داد: در ایام نوروز هم این دوستان در طول 20 روز که بسیاری از مردم در تعطیلات سپری می کنند، مشغول خدمت دهی به مردم هستند.
وی نقطه قوت جمعیت هلال احمر را جوانان دانست و خطاب به آنها گفت: به همت شما جوانان است که می‌توانیم وارد میدان‌های مختلف شویم و اگر شما کمک نکنید هیچ کدام از کارها به سرانجام نخواهد رسید.
دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: امنیت‌ راه‌ها یک مسئله جهانی است و حوادث جاده ای در کشورهای مختلف کم و بیش وجود دارد اما متاسفانه در کشور ما آمارها بسیار زیاد است هر چند که شیب آن نزولی است. فاکتورهای مختلفی در این مسائل نقش دارد از جمله خودروهایی که باید کیفیت‌شان بهتر شود ؛ بخش دیگر مربوط به ایمنی جاده‌ها است و مهمترین بخشی که عامل 60 درصد از تصادفات است مربوط به فرهنگ رانندگی است که نیاز به آموزش در این زمینه احساس می شود.
وی خطاب به جوانانی که در طرح نوروزی شرکت خواهند کرد، گفت: شما؛ مردم را راهنمایی خواهید کرد و لذا خواهش می‌کنم که ویترین و نماینده جمعیت هلال احمر باشید. شما جوانان در بیش از 1000 نقطه از کشور حضور دارید و لذا باید با آرامش مسائل را با مردم مطرح کنید و امیدوارم که امسال شاهد کاهش چمشگیر تصادفات باشیم.

مرگ متوسط روزانه 43 نفر در جاده‌ها
مسعودحبیبی، رئیس سازمان جوانان هلال احمر هم در همایش «طرح ملی بهرفت» به آمار و ارقام حوادث جاده‌ای اشاره و بر ضرورت تغییر رفتار در حوزه رانندگی تاکید کرد.
حبیبی در بابیان اینکه با تغییر رفتار در جامعه می توانیم شاهد کاهش تصادفات باشیم، اظهار کرد:جمعیت هلال احمر به دلیل اهداف بشردوستانه خود همیشه در خدمت مردم بوده و در جهت حفظ سلامت آنها گام برداشته است.
وی طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی را نیز همسو با همین هدف دانست و عنوان کرد: سال ها پیش هنگامی که منابع کافی برای اجرای این طرح نداشتیم و تصمیم بر آن شد که این طرح را اجرایی نکنیم، جوانان زیادی به ما رجوع کردند و ما را برای اجرای این طرح با مشارکت خود راغب کردند. در چند سال اخیر محور ایمنی به منظور کاهش تصادفات جاده ای به عنوان محور اصلی این طرح در نظر گرفته شد.
رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: روزانه ۴۳ نفر در جاده ها بر اثر حوادث ترافیکی کشته می شوند و ۱۶ برابر این این آمار مصدوم بر جای می ماند؛ طبق آمار مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی سالانه ۳۵ هزار تا ۵۰ هزار میلیارد تومان بار تصادفات جاده ای بر کشور است.
وی گفت: ۲۰ درصد زنان سرپرست خانوار، همسران خود را در تصادفات جاده ای از دست داده اند و همچنین ۶۰ درصد از کسانی که ضایعه نخاعی دارند تصادفات دچار این مشکل شده اند.
حبیبی افزود: طبق تحقیقات پلیس حدود ۶۰ درصد تصادفات جاده ای عامل انسانی دارد در واقع اگر ما بتوانیم تغییر رفتاری در مردم جامعه ایجاد کنیم کاهش تصادفات را به دنبال خواهیم داشت.
وی افزود: باید توجه کنیم که در جاده‌های ما نیز حوادث زیادی رخ می‌دهد و طبق آمار پلیس روزانه 43 نفر در جاده‌ها کشته می‌شوند و 16 برابر این آمار مصدوم داریم که ده‌ها نفر از این مصدومان دچار معلولیت‌های ماندگار می‌شوند.
رئیس سازمان جوانان عنوان کرد: نکته‌ای که اهمیت دارد این است که بر اساس اعلام پلیس علت 60 درصد از تصادفات عامل انسانی است. یعنی اگر بتوانیم تغییری در رفتار رانندگان ایجاد کنیم یقینا شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای خواهیم بود. این تغییر با آگاهی دادن، تذکر و اطلاع رسانی اتفاق می‌افتد و این کاری است که چند سالی است به همت و مشارکت جوانان هلال احمر انجام می‌ شود.
وی با بیان اینکه امیدوارم این رویداد بزرگ بشردوستانه هر چه بیشتر تسری پیدا کند، گفت: برای کاهش تصادفات جاده ای باید جلب همکاری کنیم و پرچمدار این راه هنرمندان، قهرمانان و چهره‌های محبوب کشور هستند.
وی افزود: با همکاری یونیسف الگویی به نام «به رفت» را تهیه کردیم و قرار شده که از مدارس کار را آغاز کنیم. در برنامه امسال نیز پروژه‌ ویژه‌ای در این خصوص داریم و نقش تک تک ما در تصادفات جاده‌ای با اهمیت است و جوانان هر جایی که حضور داشتند توانستند تحول آفرین باشند. یقینا کاهش تصادفات جاده‌ای می‌تواند باعث افزایش رفاه در جامعه شود.


١٧:٢٢ - سه شنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٥٤٢٩    /    تعداد نمایش : ١١٤١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج