جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > فراموش نکنیم که انسانیم!
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست صمیمانه رئیس فدراسیون جهانی صلیب سرخ و هلال احمر با جوانان هلال احمری ایران برگزار شد

فراموش نکنیم که انسانیم!

نشست صمیمانه رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با جوانان هلال احمری ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمود محمدی‌نسب دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در ابتدای نشست صمیمانه فرانسچکو روکا با جوانان، با بیان اینکه سال گذشته برای جوانان ما سال پر کار و سختی بود، گفت: به دلیل تنوع جغرافیایی و تنوع حوادث موارد مختلفی را در کشورمان داشتیم. جوانان ما در سال گذشته در حجم وسیعی از عملیات‌های مختلف حضور داشتند که بخش عمده آن در زلزله کرمانشاه خودش را نشان داد. در این حادثه علاوه بر فعالیت امدادی که جوانان ارائه کردند بیشتر انرژیشان صرف این شد که بتوانند در ساماندهی مسائل روانی آسیب‌دیدگان حضور داشته باشند. وی ادامه داد: جوانان جمعیت هلال‌احمر ماه‌های طولانی پس از وقوع این حادثه در منطقه حضور داشتند و با مردم گفت‌وگو می‌‌کردند و اطلاعتشان را جمع‌آوری و پردازش می‌کردند. این حضور و فعالیت به ما کمک کرد که بتوانیم خدمات بیشتری را برای آسیب‌دیدگان ارائه دهیم. 

جوانان در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها مشارکت می کنند

دکتر مسعود حبیبی، رئیس سازمان جوانان نیز در توضیح دلیل برگزاری این نشست صمیمانه گفت: ما یک میلیون عضو جوان داریم که در کانون‌های مختلف غنچه‌های هلال، دانش‌آموزی و جوانان در حال فعالیت اند. این جوانان در جهت تحقق استراتژی YES در کانون‌هایی فعالیت می‌کنند که حتی دبیرانشان توسط خود این جوانان انتخاب می‌شوند. این مجامع در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها به ما کمک می‌کنند و این جوانان نه تنها مشاوران ما هستند، بلکه در برنامه‌های بزرگ جمعیت هم در کنار ما حضور دارند.

ارتباط شبکه‌ای جوانان هلال احمر

در ادامه این نشست، ابوالفضل امینی هرندی، دبیر مجامع کانون‌های جوانان جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه جوانانی که در این نشست حضور دارند در کانون‌ها، مجامع و دانشگاه‌های کشور رای آورده‌اند و منتخب جوانان سراسر کشور شده‌اند، خاطرنشان کرد: در استان‌ها جوانان این اعضا را می‌شناسند و از آنها مطالبه‌گری دارند. ما جوانان با ارتباط شبکه‌ای که میان اعضای خودمان در سطح کشور داریم در تصمیم‌سازی‌هایی مانند تدوین برنامه 5 ساله جمعیت حضور داشته‌ایم. وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اهداف ما تحقق استراتژی YES و حصول اطمینان از افزایش نقش جوانان در رویارویی با حوادث موجود و مشارکت در تصمیم‌گیری‌ها است. ساختار منسجم جوانان در سراسر کشور در تحقق برنامه‌های مختلف و جذب و نگهداشت افراد در رده‌های مختلف بسیار تاثیرگذار بوده است. 

اما بخش اصلی نشست صمیمانه رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر با جمعیت هلال‌احمر به گفت‌وگوی صمیمانه اختصاص داشت و موارد مختلفی مانند طرح دادرس، پروژه ایرباس، استراتژی YES، برنامه‌های غنچه‌‌های هلال، تیم‌های سحر و دیگر مواردی که در حال حاضر در سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر انجام می‌شوند به رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ معرفی شدند. 

ضرورت سرمایه گذاری در حوزه جوانان

فرانسچکو روکا، رئیس فدراسیون بین المللی هلال احمر و صلیب سرخ پس از شنیدن صحبت‌های جوانان جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه برای من افتخار بزرگی است که در این جمع و میان اعضای جوان جمعیت هلال‌احمر حضور دارم، گفت: نکات بسیار مهم و درخواست‌های متفاوتی در نشست مطرح شد. این فرصت مناسبی است و من هم انتظار داشتم وقتی با جوانان ملاقات می‌کنم این درخواست‌ها مطرح شود. امروز همه شما تائید کردید که چه قدر مهم است که ما در حوزه جوانان در جمعیت‌های ملی سرمایه‌گذاری انجام دهیم. وی ادامه داد: علی رغم اینکه صحبت های متفاوتی مطرح شد، دو مساله برای من خیلی مهم است و با خود از این نشست به یادگار خواهم برد. اولین موردی که دوستان هم به صراحت به آن اشاره کردند مساله «آینده و صلح» است. نکته دیگر هم که خیلی مهم است، بحث ظرفیت هایی است که در حوزه جوانان وجود دارد، و به نوعی پاسخی برای مورد اول است. باید پرسید که چرا یک اقدام صورت می گیرد و چرا ما باید کاری را انجام دهیم؟

پاسخ به نگرانی های مرتبط با صلح

روکا افزود: نکته مهم آگاهی بخشی به جامعه و فرهنگ است که در هر جامعه ای وجود دارد. من فرهنگ ایران را به خوبی می شناسم. صحبت های شما عمیقا نشات گرفته از این فرهنگ است. بنابراین همه این موارد ریشه در فرهنگ های مختلف دارد. نباید نسبت به آینده بترسیم. با وجود ریشه های عمیق فرهنگی در منطقه می توانیم پاسخی به نگرانی های مرتبط با صلح بدهیم. رئیس فدراسیون بین المللی هلال احمر و صلیب سرخ ادامه داد: راجع به آگاهی بخشی و اطلاع رسانی هم باید گفت که ما از افرادی که اخیرا در کشور فلسطین زندگی شان را از دست دادند حمایت می کنیم. مهم این نیست که از کجا آمده اید و به چه قومیت و مذهبی تعلق دارید. فراموش نکنیم که همه ما انسان هستیم و هویت بخشی انسان ها برای ما مهم است. نباید از آنچه در اطراف مان اتفاق می افتد بترسیم. باید از توانمندی های یکدیگر بهره ببریم و پیش برویم.

برگزاری انتخابات برای عضویت جوانان در هیات حاکمه

وی در ادامه صحبت های خود اظهار کرد: باید بگویم که با کمک هلال احمر ایران تغییراتی در اساسنامه فدراسیون ایجاد کردیم. یکی از آن ها این است که در سال آینده انتخاباتی خواهیم داشت که یکی از اعضای جوانان به عنوان عضوی از هیات حاکمه در فدراسیون حضور داشته باشد. این تغییرات بسیار مهمی است چون در گذشته این انتخابات را داشتیم، اما برای اینکه بفهمیم چه کسی بهترین جوان در کشور خود است. اما از این به بعد صدای شما را در سطح هیات حاکمه خواهیم شنید تا صدایتان به گوش جهانیان هم برسد. چون جوانان خواهند توانست به صورت مستقیم حرف شان را بزنند.

همه ما یکی هستیم

روکا در ادامه با بیان اینکه گفت و گو با مسئولان ارشد سازنده است و نباید از آن ترسید، گفت: در مورد درخواست هایتان در مساله شبکه سازی باید بگویم که پیگیری های لازم را انجام خواهم داد. اما خود شما باید به خودتان کمک کنید و با جوانان جمعیت های دیگر ابتکار داشته باشید. من نگرانی هایی دارم و شما هم باید به من کمک کنید. این نگرانی ها را در نشست منا در هفته آینده مطرح خواهم کرد. ما باید با یکدیگر کار کنیم. من واقعا نگرانم چون الان بعضی صحبت ها مطرح می شود که بعضی از جمعیت ها خوب اند و بعضی دیگر بد. من این تقسیم بندی ها را قبول ندارم. همه ما یکی هستیم. این خط کشی ها مربوط به دولت هاست و ما نباید واردِ آن شویم. 

ترویج فرهنگ بشردوستی باید در تمام سطوح جامعه انجام شود

رئیس فدراسیون بین المللی جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ افزود: من هیچ تفاوتی بین گریه ها و شیون های مادری که بچه اش را از دست می دهد، یا پدری که در یمن کودکش را از دست می دهد، قائل نمی شوم. ما به عنوان جمعیت های ملی باید فراتر از جنگ ها حرکت کنیم و انسانیت را مد نظر قرار دهیم. شما به مفاهیم بشردوستی در حوزه کودکان می پردازید و این خیلی مهم است. ترویج فرهنگ بشردوستی باید در تمام سطوح جامعه انجام شود و من مطمئنم شما موفق خواهید شد. مطمئنم که همه ما موفق خواهیم شد چون همه یک هدف خاص و مشترک داریم. جوانان اگر اعتقاد به موفقیت خودشان داشته باشند حتما پیروز خواهند شد. وی ادامه داد: من منتظر پیشنهادهای خوب شما خواهم بود. نمونه های موفقی که در کشورتان دارید را به اشتراک بگذارید. مطمئنم که جوانان می توانند موفق باشند و کاری کنند که بزرگترها هم نمی توانند انجام دهند. در آینده چالش بزرگی در حوزه محیط زیست و تغییرات اقلیمی شاهد خواهیم بود و این موضوعی بود که توسط شما به آن اشاره شد و نشان دهنده آگاهی تان است. باید داسنت که با برقراری گفت و گو بین جمعیت ها نکات خوبی برای آینده کلید خواهد زده شد. روکا در پایان از جوانان دعوت کرد تا به برنامه سولفرینو بپیوندند. این جشن از 25سال پیش در جمعیت ایتالیا برگزار می شود. 


١٩:٥٠ - دوشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦١٧٥    /    تعداد نمایش : ٤٩١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج