چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > بازدید رئیس صلیب سرخ گرجستان از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر/ اعلام آمادگی هلال احمر ایران برای ارائه آموزش های امدادی به صلیب سرخ گرجستان
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رئیس صلیب سرخ گرجستان از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر/ اعلام آمادگی هلال احمر ایران برای ارائه آموزش های امدادی به صلیب سرخ گرجستان

رئیس صلیب سرخ گرجستان به همراه معاون دبیرکل و رئیس بخش مدیریت سوانح و هماهنگ کننده بخش ارتباطات صلیب سرخ از بخش های مختلف سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، ناتیا لولادزی؛ رئیس صلیب سرخ گرجستان به همراه کاخا ممولادزی؛ معاون دبیرکل و رئیس بخش مدیریت سوانح و آنا تالاخادزی؛ هماهنگ کننده بخش ارتباطات صلیب سرخ از بخش های مختلف سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بازدید کرد.

ناتیا لولادزی؛ رئیس صلیب سرخ گرجستان گفت: درباره حضور موفق سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ارائه خدمات به زلزله‌زدگان کرمانشاه مطالب بسیاری مطالعه کرده و شنیده بودم.

وی ادامه داد: همکاری صلیب سرخ گرجستان با جمعیت هلال احمر ایران به درگیری گرجستان و روسیه در سال 2008 باز می‌گردد و در این زمینه جمعیت هلال احمر ایران کمک‌های شایان از جمله ارسال چادر امدادی به گرجستان داشته است.

به گفته لولادزی، صلیب سرخ گرجستان همانند جمعیت هلال احمر ایران، سازمانی منسجم و وسیع همچون سازمان امداد و نجات ندارد، اما پس از فروپاشی شوروی سابق سعی کردیم محلی را برای امداد و نجات ایجاد کنیم که مهمترین فعالیت این مرکز، تمرکز بر مدیریت سوانح است و از آنجاییکه صلیب سرخ گرجستان معین دولت در جست و جو، تغذیه و اسکان اضطراری و همچنین عملیات نجات است؛ در سوانح همکار دولت محسوب شده و دولت نقش هماهنگ کننده را در منابع خصوصی و دولتی بر عهده دارد.

وی با تاکید بر اینکه تمرکز دولت گرجستان بر مدیریت سوانح و تقویت تیم‌های پاسخگو در سوانح در صلیب سرخ است، بیان کرد: سال گذشته در مجمع عمومی که در کشور ترکیه برگزار شد یادداشت تفاهمی با جمعیت هلال ایران با تاکید بر فعالیت‌های بشردوستانه به‌ویژه تبادل تجربیات و اخذ تجارب ارزنده این جمعیت در مقوله امداد و نجات و مدیریت سوانح امضاء کردیم.

رئیس صلیب سرخ گرجستان ادامه داد: در نظر داریم با مذاکره با جمعیت‌های ملی منطقه؛ مرکز منطقه‌ای مدیریت و پاسخگویی به سوانح را جهت ارتقاء سطح ارائه خدمات به کشورهایی چون ارمنستان و گرجستان و... ایجاد کنیم.

در ادامه مرتضی سلیمی؛ رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر هم با اشاره به مانور مشترک و انعقاد تفاهم نامه‌ای که بزودی با کشور ارمنستان به امضا خواهد رسید، گفت: سازمان امداد و نجات در آموزش تیم‌های امداد و نجات این کشور توانمندی خاصی دارد و می تواند در زمینه‌هایی چون دوره‌های فرماندهی عملیات و مدیریت بحران، جست و جو و نجات در کوهستان و همچنین سگ‌های زنده‌یاب و... هم آموزش های لازم را ارائه دهد.

لازم به ذکر است، در ادامه رئیس صلیب سرخ گرجستان و هیات همراه از قسمت‌های مختلف سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بازدید و ابراز امیدواری کردند روزی توان نرم‌افزاری و سخت‌افزاری صلیب سرخ گرجستان نیز همانند جمعیت هلال احمر ایران شود.


١٣:٤٩ - چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦٩٥٧    /    تعداد نمایش : ٨٠٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج