يکشنبه ٠١ مهر ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > بزرگترین چادر امدادی دنیا در نساجی هلال احمر تولید می شود
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال‌ ایران:

بزرگترین چادر امدادی دنیا در نساجی هلال احمر تولید می شود

مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران از تولید بزرگترین چادر امدادی و چند منظوره دنیا (راب هال rubb halls) در این شرکت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، ظاهر رستمی در گفت‌‌وگو با ایرنا گفت: این چادر امدادی عظیم که جنس پارچه آن «پی.وی.سی» و ضد آب است، با 240 مترمربع مساحت، 5.5 متر ارتفاع، 2.5 تُن وزن و اسکلت بسیار قدرتمند از هرگونه باد، توفان و باران مصون است و می تواند در شرایط «اضطراری عمومی» و «اضطراری پیچیده» در انواع حوادث و سوانح طبیعی و غیرطبیعی برای برپایی انبارهای امدادی، استراحتگاه های اسکان اضطراری و موقت حادثه دیدگان و بیمارستان های صحرایی در اختیار مدیران بحران و سوانح قرار گیرد.
وی افزود: نوع طراحی و فضای داخلی بسیار بزرگ این چادر امدادی و جمع و نصب کردن آن مهمترین نقطه قوت این محصول استراتژیک هنگام وقوع حوادث بزرگ و پیچیده برای امدادرسانی بهتر و به هنگام است.
مدیرعامل شرکت صنایع نساجی هلال ایران توضیح داد: این چادر 2.5 تُنی با وجود وزن زیاد به آسانی و سریع نصب می شود و احتیاجی به هیچ فوندانسیون برای برپایی ندارد، همچنین می توان بعد از اتمام عملیات امدادرسانی آن را به راحتی و طبق نقشه نصب در چهار صندوق چوبی که پل و پایه در آن قرار می گیرد، جمع آوری کرد تا در سایر مناطق بار دیگر مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه بزرگترین چادر امدادی دنیا که در ایران تولید می شود، برخلاف دیگر چادرها، هنگام استفاده در بلایا و حوادث پس از نصب، فضای بسیار زیادی برای استفاده کنندگان ایجاد می کند، خاطرنشان کرد: با اندکی تغییرات می توان در این چادر عظیم اتاق‌های مختلفی برای بیمارستان های صحرایی ازجمله بخش های تریاژ، جراحی، مراقبت ویژه، بستری و نظایر آن تعبیه کرد.
رستمی افزود: این چادر امدادی و چند منظوره (راب هال) در زنجیره تامین و پشتیبانی امدادی و لجستیکی مدیریت بحران و سوانح، نقش اساسی و تعیین کننده ای را برای ارائه خدمات مناسب از سوی نیروهای امدادرسان اعزامی به مناطق متاثر و آسیب دیده برعهده دارد که در صورت اختلال در ایفای این نقش، کُل فرآیند مدیریت بحران و سوانح با مشکل روبه رو و دچار اختلال می شود.


٠٨:٥٢ - چهارشنبه ٢٠ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٩١٣    /    تعداد نمایش : ٦٥٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج