جمعه ٢٦ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > قدردانی اعضای شورایعالی از اجرای طرح نذر آب در استان سیستان و بلوچستان/ برنامه ریزی برای استمرار طرح‌های خدمتی و افزایش مشارکت خیرین و مردم در اولویت است
 


  چاپ        ارسال به دوست

قدردانی اعضای شورایعالی از اجرای طرح نذر آب در استان سیستان و بلوچستان/ برنامه ریزی برای استمرار طرح‌های خدمتی و افزایش مشارکت خیرین و مردم در اولویت است

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به استقبال بسیار خوب مردم از طرح نذر آب خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر به دنبال یک خدمت تاثیر گذار و مستمر است و این مهم جز با همکاری و همدلی همه نهادها و دستگاه های مرتبط و مشارکت مردم و خیرین میسر نمی‌شود. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، بیستمین جلسه شورایعالی جمعیت هلال احمر به ریاست دکتر علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر و با حضور اعضای شورایعالی برگزار شد. در این جلسه دکتر پیوندی با تبریک انتصاب علی اصغر مونسان به عنوان عضو جدید شورایعالی جمعیت هلال وجود وی را در شورایعالی باعث خیر و برکت دانست.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح نذر آب در استان سیستان و بلوچستان گفت: در سفری که ماه گذشته به این استان داشتیم با وضعیت زیستی بسیار سختی مواجه شدیم که ضرورت ورود هلال احمر برای کمک به آسیب دیدگان از خشکسالی را دو چندان می کرد.

 رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه جمعیت هلال احمر به عنوان یک نهاد امدادی و بشردوست زمانی وارد عمل می شود که حیات و زندگی انسان ها به خطر افتاده باشد افزود: در حال حاضر هم  زندگی و جان هموطنانمان در جنوب شرق کشور به دلیل خشکسالی به خطر افتاده است.

وی با اشاره به تشکیل کمیته ویژه با حضور مدیران عامل 19 استان و تنظیم برنامه عملیاتی برای کمک به آسیب دیدگان افزود: برنامه عملیاتی جمعیت هلال احمر در سه بخش دسترسی به آب آشامیدنی سالم، کمک به معیشت مردم و بهبود سلامت و ارائه خدمات درمانی به مردم متاثر از خشکسالی سیستان و بلوچستان تهیه شد. 

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه یک هزار و 270 مخزن آب خریداری شده، افزود: این مخزن ها با کمک آبفا در 502 روستا که از قبل شناسایی شده بود توزیع می شود تا در 5 ماه فصل سال که خشکسالی  تشدید می شود امکان دسترسی به آب آشامیدنی وجود داشته باشد. 

دکتر پیوندی با تشریح اقدامات هلال احمر در موضوع کمک به معیشت مردم سیستان و بلوچستان افزود: بیش از 50 هزار بسته مواد غذایی برای خانواده هایی که دچار مشکلات معیشتی شده اند در نظر گرفته شده که به تدریج و در نقاطی که مردم استان بیشترین آسیب را از خشکسالی دیده اند، توزیع می شود

وی ارائه خدمات درمانی و سلامت محور توسط پزشکان داوطلب را برنامه سوم طرح ملی نذر آب در سیستان و بلوچستان برشمرد و خاطر نشان کرد: با هماهنگی انجام شده با وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی، پزشکان داوطلب ما در مناطق محروم سیستان و بلوچستان مستقر و انواع خدمات سلامت مانند ویزیت متخصص، جراحی محدود، آزمایشگاه، رادیوگرافی، دندانپزشکی و.. را ارائه می دهند. 

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به استقبال بسیار خوب مردم از این طرح خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر به دنبال یک خدمت تاثیر گذار و مستمر در این مناطق است و این مهم جز با همکاری و همدلی همه نهادها و دستگاه های مرتبط و مشارکت مردم و خیرین میسر نمی شود.

نذر آب؛ طرحی ارزشمند با مختصات بشردوستانه

دکتر پیوندی در این جلسه با اشاره به شروع عملیات پزشکی حج در عربستان افزود:  با توجه به اینکه وظیفه بهداشت و درمان ایرانیان خارج از کشور برعهده جمعیت هلال احمر است، مذاکرات جمعیت برای انتقال دارو و تجهیزات مورد نیاز برای عملیات حج امسال از مدت ها قبل شروع شد. 

رئیس جمعیت هلال با تاکید بر اینکه امسال 75 درصد حجاج ایرانی بالای 50 سال سن و 25 درصد نیز بالای 70 سال سن دارند افزود: این موضوع شرایط خاصی را فراهم آورده که ضرورت برنامه ریزی و داشتن برنامه مناسب برای  پوشش درمانی و سلامت حجاج را دو چندان می کند.

در این جلسه دکتر علی نوبخت، نماینده رئیس جمهور در شورایعالی جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه طرح نذر آب، حرکت بسیار خوبی برای کمک به مردم سیستان و بلوچستان است افزود: از تمامی نیروهای خدوم جمعیت هلال احمر برای ورود به این حرکت ارزشی قدردانی می کنم و امیدوارم این انساندوستی تداوم داشته باشد.

علی اصغر مونسان، عضو جدید شورایعالی نیز با تاکید بر اینکه فعالیت در این مجموعه منشا خیر و برکات زیادی است افزود: ظرفیت های بسیار خوبی در جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی و تسکین آلام بشری وجود دارد و بسیار خوشحالم که در این نهاد مردمی که فعالیت های خدایی انجام می دهد حضور دارم.

وی با قدردانی از جمعیت هلال احمر برای اجرای کمپین نذر آب و ارائه خدمت به مردم متاثر از خشکسالی افزود: حتما گزارشی از اجرای این طرح ارزشمند در جلسه هیات دولت می دهم تا سایر نهادها و دستگاه ها متناسب با وظایفشان بتواند خدمت خوبی به مردم آن منطقه ارائه دهند.

در این جلسه حبیب درگاهی، سرپرست سازمان داوطلبان و اسماعیل رمضانی، مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر گزارشی از نحوه اجرای طرح نذر آب و فعالیت های انجام شده ارائه دادند. 

در پایان این جلسه حکم دکتر علی اصغر مونسان، به عنوان عضو شورایعالی جمعیت هلال احمر توسط رئیس جمعیت هلال احمر به وی اعطا شد.


١٤:١١ - چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٥٣٦    /    تعداد نمایش : ٢٨٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج