چهارشنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > هوشمندسازی بسته‌های امدادی هلال احمر
 


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر خبر داد؛

هوشمندسازی بسته‌های امدادی هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: برای ارتقای خدمات رسانی هنگام حوادث به افراد آسیب دیده، تغییراتی در نحوه ارائه سبدهای غذایی به افراد آسیب دیده صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مرتضی سلیمی اظهار کرد: در راستای هوشمندسازی لجستیک و ارتقای خدمات سازمانی هلال احمر، چندین کمیته برگزار شد که یکی از این کمیته ها بحث سبد غذایی یک ماه، 72 ساعته و اضطراری بود؛ سبدهای غذایی یک ماهه در کمیته‌ای متشکل از کارشناسان سازمان امداد و نجات، معاونان سازمان و معاونان امداد و نجات برخی از استان ها بحث و نقاط قوت و ضعف آن مورد بررسی و حتی بحث کالری مواد غذایی نیز مدنظر قرار گرفت.

سلیمی در ادامه بیان کرد: سبد غذایی یک ماهه، 72 ساعته و اضطراری در جمعیت هلال احمر نهایی شده است. این سبدهای غذایی با نشان جمعیت هلال احمر و پرچم جمهوری اسلامی ایران مشخص و به سه زبان فارسی، انگلیسی، عربی محتویات داخل آن نوشته شده است. محتویات سبدهای غذایی امدادی یک ماهه شامل برنج، حبوبات، کنسرو‌ها، روغن، قند، شکر، چای و نمک است. این سبد غذایی در ابتدا بسته بندی می شود و در اختیار افراد آسیب دیده و حادثه دیده قرار می گیرد.

رئیس سازمان امداد و نجات درباره هوشمند سازی بسته‌های امدادی عنوان کرد: ما برای توزیع بهتر بسته‌های امدادی کارت هایی را طراحی کردیم و این کارت ها به دو صورت جمعی و انفرادی  طراحی شده است. در مدل فردی، فرد در صورتی که شرایط تحویل کالا را داشته باشد با ارائه کارت نزد شعب هلال احمر سبد غذایی را تحویل می گیرد.

 سلیمی تصریح کرد: اگر فرد و خانواده نتواند با توجه به شرایطی همچون دور بودن مسافت و مسائل دیگر برای تحویل سبد غذایی به شعب هلال احمر مراجعه کنند، جمعیت هلال احمر خود این بسته‌های امدادی را تحویل می گیرد و به خانواده های حادثه دیده تحویل می دهد. تمام این  کالاها بر اساس دستورالعمل انبارهای امدادی هلال احمرمختص افراد حادثه دیده است و تحویل این اقلام به غیر از فرد حادثه دیده خلاف مقررات است.


٠٠:١١ - شنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٨٥٧٠    /    تعداد نمایش : ٣٣٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج