پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
اخبار > اعزام کاروان سلامت جمعیت هلال‌احمر شهرستان اصفهان و ارائه خدمت به یک‌هزار و 126 تن از ساکنین محله امیرالمومنین(ع)ملک شهر
 


  چاپ        ارسال به دوست

اعزام کاروان سلامت جمعیت هلال‌احمر شهرستان اصفهان و ارائه خدمت به یک‌هزار و 126 تن از ساکنین محله امیرالمومنین(ع)ملک شهر

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان از راه‌اندازی کاروان سلامت به محله امیرالمومنین (ع) منطقه ملک شهر و ارائه خدمات به یک‌هزار و 126 تن خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان ؛ دکتر اردشیرمحقق با بیان این خبر گفت: پزشکان داوطلب، سلامت یاران و داوطلبان شهرستان اصفهان در کاروان سلامت محله امیرالمومنین (ع) منطقه ملک شهر، به 195 تن از ساکنین محله خدماتی چون ویزیت رایگان کودکان، سالمندان و بزرگسالان، ویزیت پزشک متخصص عفونی و داخلی و مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی و ترک اعتیاد را ارائه کردند.
وی افزود: در این کاروان همچنین معاینه دندان از سوی تیم دندانپزشکی و دندانپزشکان داوطلب به تعداد 128 تن و ارجاع به کلینیک‌های طرف قرارداد با جمعیت هلال‌احمر به منظور ایمپلنت، پر کردن، عصب‌کشی و ....صورت گرفت .
دکتر محقق تصریح کرد: کنترل فشار خون، خدمات مامایی و ویزیت رایگان زنان، انجام تست قند خون از بیماران دیابتی و تمامی مراجعه کنندگان و غربالگری تست کف پا توسط تیم درمان و توانبخشی جمعیت به تعداد 667 نفر از دیگر اقدامات این کاروان بوده است .
وی اظهار کرد: توزیع دارو توسط تکنسین های دارویی داوطلب جمعیت پس از ویزیت و ارجاع به داروخانه مستقر در منطقه و تحویل داروهای موجود به تعداد 83 نفر ، توزیع اقلام بهداشتی و فرهنگی (شامل مسواک، خمیر دندان، لوازم‌التحریر و ...) به تعداد 100 بسته اقلام بهداشتی و 138 بسته لوازم التحریر شامل دفتر خط دار، دفتر نقاشی، مداد رنگی، مداد و مداد تراش و پاک کن و نیز انجام برنامه‌های فرهنگی ویژه کودکان منطقه اعم از برپایی ایستگاه نقاشی و برگزاری مسابقات فرهنگی و اهداء جوایز به تعداد 53 نفر نیز در این کاروان اعزامی انجام شده است .
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان خاطرنشان کرد: ارجاع معاینات سونوگرافی و آزمایشگاه بیماران به مراکز درمانی با دادن معرفی نامه به خانواده‌های بی‌بضاعت و استفاده از خدمات نیم بهاء و رایگان موارد مذکور توسط جمعیت هلال احمر شهرستان نیز از دیگر اقدامات این کاروان سلامت بوده است .
گفتنی است تعداد کل مراجعین به ایستگاه های مختلف کاروان سلامت جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان به محله امیرالمومنین (ع) ملک شهر که با همکاری بسیج کارکنان استان و بسیج مخابرات انجام شده است ،یک‌هزار و 126 نفر از کل 7 هزار سکنه این محله بوده است.


٠٢:٥٤ - يکشنبه ٢٥ تير ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٠٦٢    /    تعداد نمایش : ٣٤٤٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج