شنبه ٣٠ تير ١٣٩٧
اخبار > مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان: آمار غرق شدگان در خوزستان نگران کننده است/ احداث مرکز آموزش نجات غریق در خرمشهر در آینده نزدیک
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان: آمار غرق شدگان در خوزستان نگران کننده است/ احداث مرکز آموزش نجات غریق در خرمشهر در آینده نزدیک

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: آمار غرق شدگی در خوزستان در رتبه اول تا سوم کشوری قرار دارد که آمار نگران کننده ای است و باید برای آن چاره ای اندیشید.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، دکتر علی خدادادی در حاشیه کلنگ زنی پایگاه امداد جاده ای شهرستان شوش اظهار کرد: آمار غرق شدگان در خوزستان سال گذشته و سال قبل از آن با بیش از 135نفر در سال بالاترین آمار در کشور را نشان می دهد و آمار نگران کننده ای است.

وی ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی مناسب در زمینه های مختلف و احداث پایگاه های امداد و نجات ساحلی، افزایش تجهیزات، آموزش آحاد جامعه، نصب تابلو شنا ممنوع در مناطق پر خطر، حصار کشی کانالها در کاهش این خطر اقدام شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان نگاه این سازمان را نگاهی پیشگیرانه برشمرد و افزود: به منظور پیشگیری از بروز این پدیده ارائه آموزش مناسب به آحاد جامعه می‌توان این پدیده تاثیر گذار است.

وی افزود: مرکز آموزش نجات غریق را به همین منظور و در راستای پیشگیری از حوادث غرق شدگی و تربیت امدادگران ماهر در پاسخگویی به حوادث آبی در شهرستان خرمشهر ایجاد خواهیم کرد.

دکتر خدادادی بیان کرد: جمعیت هلال احمر در رابطه با بحران افزایش آمار غرق شدگان متولی امر نیست ولی به صورت معین و همکار در صورت درخواست وارد عمل می‌شود.


٠٠:٥٦ - دوشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٠٧١٨    /    تعداد نمایش : ١٣١٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج