يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧
اخبار > نشست بررسی نقاط قوت و ضعف هماهنگی دستگاه های امداد رسان در زلزله کرمانشاه در بهبهان برگزار شد: هماهنگی بین بخشی، رمز موفقیت دستگاه های امدادی در حوادث
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست بررسی نقاط قوت و ضعف هماهنگی دستگاه های امداد رسان در زلزله کرمانشاه در بهبهان برگزار شد: هماهنگی بین بخشی، رمز موفقیت دستگاه های امدادی در حوادث

رئیس جمعیت هلال احمر بهبهان از نشست بررسی نقاط قوت و ضعف هماهنگی دستگاه های امداد رسان در زلزله کرمانشاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان؛ جمشید خونزر اظهار کرد: این نشست با هدف بررسی نقاط قوت و ضعف هماهنگی بین دستگاه های امدادی در زلزله کرمانشاه با حضور جمعی از مربیان، اعضا و پرسنل جمعیت هلال احمر بهبهان تشکیل شد.
وی افزود: در این نشست نقاط قوت و ضعف عملکرد گروهای امدادی با حضور ارزیاب دوره های آوار برداری و ناظر معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
رئیس جمعیت هلال احمر بهبهان با بیان اینکه اصلاح نقاط ضعف در ماموریت های امدادگران از اهم وظایف واحد امداد به شمار می‌رود، تصریح کرد: با بازبینی نقاط ضعف و اصلاح خطاهای ناشی از استرس کار می‌توان به نقطه مطلوبی رسید و روند امداد رسانی را تسریع کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر بهبهان با بیان اینکه مباحث تخصصی بین اعضا و کارشناسان زمین شناسی صورت گرفت، بیان کرد: نخستین راهکار کاهش تلفات و تسریع عملیات امداد رسانی برای مناطق در معرض خطر لزوم تجهیز مساجد و مدارس، تخصیص سهمیه نفت و سوخت رسانی به روستاها، اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم در زمینه کاهش اثرات حوادث غیر مترقبه و هماهنگی دستگاه های نظارتی، خدماتی و امدادی باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: نخستین قدم در کاهش خسارات زلزله این است که بتوانیم نحوه برخورد مناسب با این حادثه را به مردم شناسانده و در این زمینه تمام دستگاها، همکاری لازم را داشته باشند.
براساس این گزارش زلزله 7.2 ریشتری کرمانشاه 21 آبان ماه امسال به وقوع پیوست.


١٠:٠٢ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٦    /    عدد : ١٠٤٠٥٩    /    تعداد نمایش : ٧٢٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج