يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧
اخبار > تجلیل از برترین های هلال احمر خراسان رضوی به مناسبت هفته هلال احمر
 


  چاپ        ارسال به دوست

تجلیل از برترین های هلال احمر خراسان رضوی به مناسبت هفته هلال احمر

ویژه برنامه‌های هفته هلال احمر از ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت ماه در قالب ۱۲ برنامه و سرفصل در سطح کشور و استان خراسان رضوی اجرا و از برترین‌های هر حوزه نیز تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی، دکتر سید مجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در حاشیه مراسم جشن بزرگداشت هفته هلال احمرگفت: ویژه برنامه‌های هفته هلال احمر از ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت ماه در قالب ۱۲ برنامه و سرفصل در سطح کشور و استان اجرا و از برترین‌های هر حوزه نیز تقدیر شد.

وی اظهار کرد: نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان از پول داروخانه هلال احمر که تامین کننده داروهای نادر، کمیاب و نایاب بوده در بیمه‌ها است و متاسفانه وضعیت نامطلوب نقدینگی بیمه‌ها مشکلات زیادی در مسیر خدمت‌رسانی مطلوب‌تر و شایسته‌تر داروخانه‌های هلال احمر ایجاد کرده است.
دکتر احمدی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اصلی و جدی در بحث لوازم و تجهیرات بوده که منتظر کمک‌های ماده
۱۰ هستیم، افزود: در سال ۹۶ حوادث متعددی در داخل و خارج استان داشتیم که نمونه شاخص آن زلزله‌ کرمانشاه و همچنین سیل‌ها و زلزله‌های داخل استان بود که در این حوادث حضور به‌موقع نیروهای امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی را شاهد بودیم.
وی تصریح کرد: در سطح استان
۱۲ هزار نفر عضو امدادگر و نجاتگر، جوانان و داوطلبان و ۴۴۰۰ نیروی امدادگر و نجاتگر تخصصی خدمات‌رسانی می‌کنند و در مجموع ۶۰ هزار نفر عضو فعال داریم که بیشتر آن‌ها از اعضای داوطلبان هستند و جمع قابل توجهی از اعضا هم بانوان هستند که نسبت آن‌ها با آقایان ۴۵ درصد به ۵۵ درصد است.
دکتر احمدی تاکید کرد: طرح غنچه‌های هلال یکی از برنامه‌های موفق جمعیت هلال احمر در کاهش حوادث جاده‌ای بود و در قالب این طرح غنچه‌های هلال از مهدکودک‌ها وارد خانواده هلال احمر می‌شوند و با خطراتی که خانواده‌ها را تهدید می‌کند به‌صورت عملی آشنا می‌شوند و به عنوان نماینده هلال احمر در خانواده خود در کاهش حوادث جاده‌ای موثر هستند.


١١:١٩ - چهارشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٦٩٥٠    /    تعداد نمایش : ٣٥٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج