چهارشنبه ٢٤ مرداد ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > استقرار بالگرد امدادی هلال احمر در استان زنجان، تا پایان طرح تابستانی
 


  چاپ        ارسال به دوست

استقرار بالگرد امدادی هلال احمر در استان زنجان، تا پایان طرح تابستانی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از استقرار بالگرد سازمان امداد و نجات در استان تا پایان طرح تابستانی خبر داد .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان زنجان؛ شهرام میرزایی با بیان اینکه این بالگرد هر ماه 15 روز در استان زنجان مستقر است، اظهار کرد: در واقع استقرار بالگرد سازمان امداد و نجات برای اطمینان خاطر و بهره‌گیری در حوادث احتمالی، در زنجان مستقر شده است. این در حالی است که بالگرد مذکور، 15 روز در ماه نیز در استان قزوین مستقر خواهد بود و با توجه به نزدیکی مسیر هوایی استان‌های زنجان و قزوین، در صورت نیاز در حوادث احتمالی فراخوانده می‌شود .
این مسئول با تاکید بر این تا پایان سفرهای تابستانی، پایگاه‌های جاده‌ای جمعیت استان از آمادگی پوشش هر گونه حوادث احتمالی برخوردار است، ادامه داد: در صورت وقوع هر نوع حادثه‌ای، نیروهای واکنش سریع به همراه خودروهای امداد و آمبولانس بلافاصله وارد عمل می‌شوند و تا جایی که امکان داشته باشد، از تبعات بعدی حادثه می‌کاهند. با این وجود شهروندان نیز باید حین سفرهای خود، همه جوانب ایمنی را رعایت کنند .
وی با اشاره به این‌که از ابتدای سال‌جاری، برنامه آماده‌سازی پایگاه‌ها، توان‌افزایی و بازآموزی نجاتگران جهت برگزاری هرچه بهتر طرح مذکور انجام شده است، خاطرنشان کرد: از مردم به ویژه مسافران تقاضا می‌شود در صورت بروز هرگونه حوادث احتمالی، بلافاصله با تلفن ۱۱۲ تماس بگیرند .
میرزایی با اشاره به مشارکت 360 نفر از نجاتگران داوطلب و ۷۵ نفر از پرسنل امدادی جمعیت در طرح تابستانه امسال، تصریح کرد: 20 دستگاه خودروآمبولانس، 8 دستگاه خودروی نجات، 10 دستگاه موتور امدادی، 9 دستگاه موتور آمبولانس، 3 دستگاه خودروی آرگو و 10 دستگاه خودروی پشتیبان در طرح تابستانه مورد استفاده قرار خواهد گرفت .
به گزارش ایسنا، امسال 10 پایگاه امداد و نجات ثابت و 6 پایگاه موقت در طرح تابستانه امسال فعال هستند.


١٢:٥٢ - شنبه ٢٣ تير ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٩٧٢    /    تعداد نمایش : ٣٠٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج