دوشنبه ٠١ آبان ١٣٩٦
شماره حساب ٩٩٩٩٩ جمعیت هلال احمر نزد بانک‌های ملی، ملت، رفاه، دی، شهر، صادرات، سپه، مسكن و آينده؛ آماده جمع آوری كمک‌های نقدی هموطنان برای مردم مسلمان ميانمار است. همچنین پایانه USSD روی تمامي تلفن های همراه جهت جمع آوری کمک‌های نقدی برای مردم میانمار اختصاص یافته و هموطنان با وارد کردن كد #112*3*741* می توانند با سهولت و سرعت بیشتر به مردم مظلوم میانمار کمک کنند."
اخبار > اجرای طرح آموزش خانه به خانه در گیلان
 


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای طرح آموزش خانه به خانه در گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: با اجرای طرح خانه به خانه با کمک آموزش و پرورش و دیگر گروههای مرجع به بیش از 8 هزار خانوار در سطح استان، راههای مقابله با بلایای طبیعی آموزش داده می شود.
به گزارش روابط عمومی هلال احمر استان گیلان؛ مهدی ولی پور خاطرنشان کرد: در راستای گسترش همکاری های آموزش و پرورش و هلال احمر، به 500 فرهنگی آموزش داده شده تا مهارتهای امداد و نجات را به دانش آموزان آموزش دهند.
مهدی ولی پور با اشاره به  اجرای  ˈطرح دادرسˈ و  انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: 3 هزار و 740 دانش آموز در 197 مدرسه سراسر استان عضو طرح دادرس جمعیت هلال احمر (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) استان هستند.
وی هدف از اجرای طرح دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) را افزایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری ناشی از حوادث در مدارس، استفاده از ظرفیت های بالای آموزش و پرورش در بحث نیروی انسانی و فضای آموزشی جهت تربیت نیروهای متخصص، توسعه و ترویج فرهنگ خود امدادی و سازماندهی تیم های مدیریت بحران شامل دانش آموزان و ظرفیت سازی برای پاسخگویی و مقابله مناسب در زمان وقوع حوادث عنوان کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این دیدار گفت: به کمک دانش آموزان و همچنین آموزش خانواده ها می توانیم آمادگی آنها را در مقابله با حوادث طبیعی افزایش دهیم.
مهدی حاجتی در جلسه مشترک با جمعیت هلال احمر استان گفت: با آموزش دانش آموزان و مشارکت خانواده ها در شرایط بحرانی از شدت خسارتهای مالی و جانی می توان جلوگیری کرد. وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش با طرح دادرس که در معاونت تربیت بدنی و سلامت اجرا می شود، 30 هزار دانش آموز را در روزهای سخت آموزش داده است. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان افزود: برگزاری ساعتهای ضمن خدمت و جلسات مشترک آموزش و پرورش با هلال احمر می تواند در تعمیق همکاریهای دوجانبه مفید باشد.


١٤:٠٧ - شنبه ١٨ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٩٥٦٩٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٦٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج