شنبه ٣٠ دی ١٣٩٦
مردم نوعدوست ایران اسلامی برای کمک به هموطنان آسیب دیده از زلزله در استان های غربی کشور به خصوص زلزله 7.3 ریشتری کرمانشاه می توانند از طرق زیر عمل کنند: شماره حساب 99999 به نام هلال احمر نزد اغلب بانک ها، 702070(ارزی دلار) 800300 (ارزی یورو) بانک ملی، 1404440(ارزی دلار) بانک ملت و همچنین کد های #112*3*741* به همراه شماره کارت 6104337770064606 برای دریافت و ارسال کمک های نقدی به زلزله زدگان/ تمرکز اصلی جمعیت هلال احمر بر جمع آوری کمک های نقدی است تا بتوان بر اساس نیازهای مردم آسیب دیده اقلام مورد نیاز برای آسیب دیدگان را تهیه و ارسال کرد/ از مردم شریف ایران اسلامی خواهشمندیم جهت حفظ کرامت انسانی از جمع آوری هر گونه مواد فاسد شدنی و مستمعل اجتناب کنند/هموطنان در استان تهران جهت اهدای کمک های غیرنقدی می توانند به آدرس میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران مراجعه کرده یا با شماره تلفن 66923040 تماس بگیرند
اخبار > اجرای طرح آموزش خانه به خانه در گیلان
 


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای طرح آموزش خانه به خانه در گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: با اجرای طرح خانه به خانه با کمک آموزش و پرورش و دیگر گروههای مرجع به بیش از 8 هزار خانوار در سطح استان، راههای مقابله با بلایای طبیعی آموزش داده می شود.
به گزارش روابط عمومی هلال احمر استان گیلان؛ مهدی ولی پور خاطرنشان کرد: در راستای گسترش همکاری های آموزش و پرورش و هلال احمر، به 500 فرهنگی آموزش داده شده تا مهارتهای امداد و نجات را به دانش آموزان آموزش دهند.
مهدی ولی پور با اشاره به  اجرای  ˈطرح دادرسˈ و  انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: 3 هزار و 740 دانش آموز در 197 مدرسه سراسر استان عضو طرح دادرس جمعیت هلال احمر (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) استان هستند.
وی هدف از اجرای طرح دادرس (دانش آموزان آماده در روزهای سخت) را افزایش سطح ایمنی و کاهش خطر پذیری ناشی از حوادث در مدارس، استفاده از ظرفیت های بالای آموزش و پرورش در بحث نیروی انسانی و فضای آموزشی جهت تربیت نیروهای متخصص، توسعه و ترویج فرهنگ خود امدادی و سازماندهی تیم های مدیریت بحران شامل دانش آموزان و ظرفیت سازی برای پاسخگویی و مقابله مناسب در زمان وقوع حوادث عنوان کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این دیدار گفت: به کمک دانش آموزان و همچنین آموزش خانواده ها می توانیم آمادگی آنها را در مقابله با حوادث طبیعی افزایش دهیم.
مهدی حاجتی در جلسه مشترک با جمعیت هلال احمر استان گفت: با آموزش دانش آموزان و مشارکت خانواده ها در شرایط بحرانی از شدت خسارتهای مالی و جانی می توان جلوگیری کرد. وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش با طرح دادرس که در معاونت تربیت بدنی و سلامت اجرا می شود، 30 هزار دانش آموز را در روزهای سخت آموزش داده است. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان افزود: برگزاری ساعتهای ضمن خدمت و جلسات مشترک آموزش و پرورش با هلال احمر می تواند در تعمیق همکاریهای دوجانبه مفید باشد.


١٤:٠٧ - شنبه ١٨ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٩٥٦٩٥    /    تعداد نمایش : ٢٤٨٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج