دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧
صندوق‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی و دستگاه کارتخوان در تمامی مراکز و شعب جمعیت هلال‌احمر استان‌ها به‌ویژه خانه‌های داوطلبی هلال، شماره حساب ١٥٠٠٠٠٠٠/٤٢ خیرین جمعیت هلال‌احمر نزد بانک ملت شعبه هجرت و کد #٥١٥١*٧٣٣* با تلفن همراه برای دریافت کمک های مردم نیکوکار جهت مشارکت در طرح همای رحمت سازمان داوطلبان در نظر گرفته شده است.
اخبار > سومین خانه هلال اهواز در روستای صفاک افتتاح شد
 


  چاپ        ارسال به دوست

سومین خانه هلال اهواز در روستای صفاک افتتاح شد

رئیس جمعیت هلال احمر اهواز گفت: سومین خانه هلال این شهرستان با هدف توانمندسازی و محرومیت زدایی جوامع روستایی، گسترش آموزش‌های امدادی برای مقابله با حوادث و سازماندهی تیم‌های امداد و نجات محلی در روستای صفاک افتتاح شد. 
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، سید فتح اله هاشم نژاد اظهار کرد: در گذشته هر یک از واحدهای جمعیت نسبت به سازماندهی جداگانه جوانان، داوطلبان و امدادگران در مناطق روستایی اقدام می کردند که مشکلاتی را به همراه داشت ولی از ابتدای سال جاری تمامی فعالیت های هلال احمر در حوزه های امداد و نجات، آموزش، فرهنگی و حمایتی در قالب خانه های هلال انجام می گیرد.
وی افزود: با پیگیری دهیاری روستای صفاک طی مراسمی با حضور بزرگان منطقه خانه داوطلب این روستا به خانه هلال ارتقا و در محل حسینیه روستا افتتاح شد.
رئیس جمعیت هلال احمر اهواز بیان کرد: در همین روز آموزش های کمک های اولیه و امداد و نجات ویژه دانش آموزان در قالب طرح دادرس در مدرسه شهید صفاران روستا آغاز و مانور پناه گیری و تخلیه اضطراری نیز جهت افزایش آمادگی دانش آموزان در زمان حوادث اجرا شد و با توجه به استقبال اهالی برنامه ریزی های لازم برای اجرای طرح ملی خادم(خانواده آماده در مخاطرات) جهت ارایه آموزش های امدادی به کلیه خانواده ها انجام گرفت.
هاشم نژاد اظهار کرد: همچنین 110 بسته مواد غذایی و نوشت افزار در قالب طرح توانمند سازی اقشار آسیب پذیر توسط داوطلبان و خیرین هلال احمر اهواز بین نیازمندان روستا توزیع شد.
وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین هدف خانه‌های هلال بهره‌گیری از توانمندی‌های مردم در روستاها است، گفت: خانه هلال از اعضای جوان، داوطلب و امدادگر تشکیل و نیز همه برنامه ها در این خانه توسط خود اهالی و به صورت افتخاری اجرا می شود


١٤:٤١ - شنبه ١٨ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٩٥٦٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٧٤٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج