شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧
هموطنان می توانند نسبت به واریز وجوه نقدی خود (به نفع مردم استان سیستان و بلوچستان) به شماره حساب 66666 نزد بانک های ملت، صادرات، رفاه، سپه، کشاورزی، مهر ایران، دی، پارسیان و پست بانک اقدام کنند. همچنین شماره کارت های 6104337580000378 و 5892101231510872 و 5029387010011879 به ترتیب نزد بانک های ملت، سپه، دی و همچنین سامانه USSD بر روی تلفن های همراه به آدرس «#5151*733*» جهت واریز وجوه کمک های مردمی بابت برنامه های امدادرسانی و بحران خشکسالی استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است. مردم ایران می‌توانند با ارسال عدد 4 به شماره 2099999 روزانه هزینه یک بطری آب معدنی را نذر آسیب‌دیدگان از خشکسالی در نواحی جنوب شرق کشور کنند.
اخبار > سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر درسفر به کرمان مطرح کرد:
 


  چاپ        ارسال به دوست

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر درسفر به کرمان مطرح کرد:

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به لزوم بکارگیری بهینه ظرفیت ورود سرمایه های انسانی  داخل و خارج از جمعیت هلال احمر گفت: تمامی مسئولان و کارشناسان حوزه داوطلبان در سراسر استان ها باید  اصول  بهره گیری از تفکرات راهبردی  را برای اصلاح فضای  ارایه خدمات عام المنفعه وتحقق برنامه های خلاقانه در جهت ارتقای سرمایه اجتماعی در دستور کار قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، مهندس حبیب درگاهی که در آخرین روز از ماه مبارک رمضان به استان کرمان سفر کرده بود، در همایش استانی تجلیل از خیرین و داوطلبان برتر این استان گفت: سازمان داوطلبان به پشتوانه مشارکت اعضای داوطلب و نیکوکار خود و با استفاده از ظرفیت نخبگان و ایده های خلاقانه صاحب نظران ،توان تبدیل شدن به یک سازمان پیشرو را داراست و می تواند با شفافیت برنامه ها، زمینه افزایش حس مسئولیت پذیری اجتماعی و توانمندسازی افراد آسیب پذیر درکشور را فراهم آورد.

وی در این سفر، ضمن بازدید از خانه داوطلبی هلال گروه صنعتی لاستیک بارز، گفت:  تا کنون در این مجموعه،  فعالیت های  خوبی در زمینه حمایت از قشرهای آسیب پذیر و آسیب دیده صورت گرفته است و می توان اذعان داشت  که  یکی از پیشرو ترین  خانه های هلال  در خصوص پذیرش مسئولیت اجتماعی در کشور است.

سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر  با تأکید بر برتری نشان جمعیت هلال احمر از لحاظ جایگاه مردمی و شمار داوطلبان علاقمند برای مشارکت در برنامه های عام المنفعه، خاطرنشان کرد: ترویج  روحیه و فرهنگ داوطلبی درجامعه پیش از هر چیز برای رسیدن به تفکر راهبردی درخصوص ارایه خدمات انساندوستانه از طریق خانه های داوطلبی هلال خواهد بود.  

مهندس درگاهی ، مشارکت فکری اعضای داوطلب  این سازمان را یکی از فرصت های مهم و بزرگ برای تدوین اقدامات برنامه ای اعلام کرد و گفت: این همفکری می تواند روند اجرای برنامه های انساندوستانه  را دچار یک تحول اساسی کند ؛ گرچه امروز فرصت بهره گیری و  تعامل با  تجربه های جهانی را دارا هستیم ، اما به طور قطع برای رسیدن به یک سرمایه اجتماعی پایدار، باید با منطق ، درایت و اصول علمی - پژوهشی عمل کردتا بتوان موقعیت خود را به عنوان یکی از  قدرتمند ترین وتاثیرگذارترین جمعیت  های ملی  صلیب سرخ و هلال احمر در جهان تثبیت کنیم.

اجرای جدی طرح سهم نیکوکاری ایرانیان  برای حمایت بیشتر از نیازمندان

همچنین سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در این سفر ، به دیدار حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی ،  امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان کرمان رفت و  ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های داوطلبانه در جمعیت هلال احمر، خاطرنشان کرد: سازمان متبوعش ، برای رفع نیازهای  قشر خاصی از نیازمندان جامعه که تحت پوشش هیچ سازمان حمایتی نیستند، و از خدمات سایر ارگان ها جا مانده اند، با تمام تلاش و توان رسیدگی و آن ها را در حل مشکلات شان یاری می کند.

مهندس درگاهی به اجرای طرح سهم نیکوکاری ایرانیان اشاره کرد و افزود: این طرح به صورت جدی برای حمایت بیشتر از نیازمندان ، اجرا می شود.

ثبت نام و سازماندهی داوطلبان  در سامانه ساجد

سرپرست  سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در نشست صمیمی با مدیرعامل و جمعی از روسای شعب استان کرمان نیز بیان کرد: برای ثبت نام اعضای داوطلب در سازمان داوطلبان، سامانه‌ ساجد ایجاد شده و زمینه‌ عضویت از طریق این سامانه‌ الکترونیکی در تمام کشور فراهم است.

مهندس درگاهی فرآیندمحوری را دستاورد بزرگ ارزیابی عملکرد فعالیت های معاونت های امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خواند و افزود: در حال حاضر با تشکیل شورای اندیشه ورزی تخصصی در این سازمان و ایجاد ساختار فرآیندمحوری،طراحی برنامه های داوطلبانه بر اساس شیوه های تدوین شده و توجیه ابعاد اقتصادی و اجتماعی  انجام می شود.

وی با تاکید بر ضرورت نفوذ حوزه داوطلبان در کانون های قدرت، افزود: این سازمان با حفظ کرامت انسانی ، خدمات چشمگیری به جامعه‌ هدف خود ارائه کرده است، افزود: این سازمان  به احترام حامیان اجتماعی خود،  تعریف برنامه های جدید ی و گزارش دهی منظم را درپیش گرفته است تا بیش از گذشته ، طیف وسیع تری از قشرهای جامعه و چهره های برجسته  جامعه را برای مشارکت در برنامه های عام المنفعه جمعیت هلال احمر، با خود همراه کند. 


١٨:١٥ - پنج شنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٧٤٦٧    /    تعداد نمایش : ٩٢٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج